BursaTanık’tan Merhaba!

Yayınlama: 24.10.2022
A+
A-

BursaTanık.com yola çıktı. Yolumuz uzun, yolumuz şen, yolumuz umut, yolumuz beraber olsun. Merhaba!

*BursaTanık.com adıyla uzun ve meşakkatli bir yola çıkmaya karar verdik. Sonda söyleyeceğimi başa not düşeyim. Okurlarımız karşısında dik duracağımız, eleştirileri başımızın üzerinde gezdireceğimiz, gerçek ne ise onu ortaya çıkarıp okura sunacağımız bir yayın için söz veriyoruz.

*Yol bazen A noktasından B noktasına uzanan bir ring olmaktan öteye tekabül ediyor. Mutluluk bizler için salt varışla ilgili değil. Mutluluk bundan ya da diğer formlardan menkul de değil. Bizce, bir noktaya varmak değil, yola çıkmak ve yolda olmak. Bu nedenle heyecanlıyız.

Yol, biz ilerledikçe uzayacak, uzadıkça kısalacak biliyoruz. Özetle biz yoldayız, yanımıza yarenlik edecek okurlarımızın kızgınlığı, teveccühü, eleştirisi yolumuzu güzelleştirecek; yolumuzun, mutluluğumuzun kutup yıldızı, pusulası olacak…

*Farklı olan iddiamız: Bursa’da yayında olan 200’ün üzerinde gazete var. Bunlar arasında birbirine çok benzeyen, birbirinin aynı/benzeri haberler üreten sayısı oldukça yaygın. Homojen bir kümeden bahsetmek abartı olmaz. Biz, BursaTanık.com olarak, kentin görünmeyenin, görünenin gösterilmeyenlerini, nesnel biçimde ortaya koyacağız. Objektiflikten taviz vermeyeceğiz. Fakat, bugün gerçeğin “muhalif” bir yere düştüğü/algılandığının da bilincindeyiz.

Şiddet pornosundan kaçınan, nefret ve ırkçılığı yayan/büyüten dil kesinlikle ne pusulamız ne de gündemimiz olmayacak. Herkesin sözünü eşit biçimde ancak dezavantajlıların sesinin biraz daha fazla duyurmaya çalışacağımız bir mecrayı birlikte büyüteceğiz.

Velhasıl, yapıp ettiklerimizin müspet ya da menfi değerlendirmesini okura bırakıyoruz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 5 Yorum
 1. Ecevit dedi ki:

  Yolunuz açık, haberlerimiz nesnel ve sansür yasasına takilmaksizin devam eder umarım. Nesnel habercilik zor ve bir o kadar da tehlikelidir, egemenler için.

 2. Funda Öz Akcura dedi ki:

  Yolunuz açık olsun.

  1. Sezer dedi ki:

   Yol öğreticidir. Yolunuz açık olsun…

 3. İnci dedi ki:

  Yolunuz açık olsun.

 4. Volkan Türkmen dedi ki:

  Hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın..