Yaşam

Yaşamın her alanına dair yeni gelişmeler için Bursa Tanık’ı takip edin…

Tarihi, doğası, denizi ve görenleri büyüleyecek tarihi yapılarıyla Bursa'nın en sevilen ilçelerinden olan Mudanya, deniz havası alıp haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak için size eşsiz seçenekler sunuyor.
25.05.2024
İyi gelmez mi hiç deniz havası?: Mudanya’da gezilecek yerler nereler? için yorumlar kapalı
Osmangazi Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde düzenlenen 1. Osmangazi Gençlik ve Spor Şöleni’nin ilk gününde sahneye çıkan Reckol, Kuty ve Ege Boran, verdikleri konser ile Osmangazili gençlerin bayram coşkusuna ortak oldu.
18.05.2024
Osmangazili gençler Türkçe rapin yıldızlarıyla coştu için yorumlar kapalı
Nilüfer Belediyesi'nin ev sahipliğinde 17-23 Mayıs 2024 tarihleri arasında Konak Kültürevi'nde düzenlenen Başka Sinema etkinliğinde, Tereddüt Çizgisi ve Dali'yi Beklerken filmleri sinemaseverlerle buluşuyor.
17.05.2024
Başka Sinema’da bu hafta: Tereddüt Çizgisi ve Dali’yi Beklerken için yorumlar kapalı
Kırıkkale’den karavanla Doğu ve Güneydoğu Anadolu turuna çıkan emekli Hatice-Fazlı Yazan çiftinin durakları, Malatya, Kayseri, Sivas ve Elazığ’ın ardından Diyarbakır oldu. 2018 yılından beri aralıklarla karavanla seyahat eden 70 yaşındaki çift, Türkiye’nin büyük bölümünü gezdiklerini dile getirdi.
16.05.2024
Ege, Marmara, Karadeniz… 70 yaşındaki çift karavanla tüm Türkiye’yi geziyor için yorumlar kapalı
Nilüfer Sanat Atölyeleri’nde 8 ay eğitim alan 233 kursiyerin ortaya koyduğu eserler, Nâzım Hikmet Kültürevi’nde izlenime açıldı. Farklı disiplinlerdeki eserlerin yer aldığı sergi, 30 Mayıs’a kadar gezilebilecek.
15.05.2024
El emeği eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri sergisinde izlenime açıldı için yorumlar kapalı
Sivas’ın Hafik ilçesinde bulunan ve 19’uncu yüzyılda yapıldığı düşünülen tarihi kilise, açık artırma usulü ile satılacak.
12.05.2024
Tarihi kilise 16 milyon TL’ye açık artırmaya çıktı için yorumlar kapalı
Arap Yarımadası'ndaki arkeolojik kazılarda keşfedilen ve Homo Erectus'un soyunun tükenmesine yol açan tembellik ile teknolojik durgunluğun incelendiği belirtilmektedir. Dr. Ceri Shipton'un yürüttüğü çalışmalar, bu ilkel insan türünün en az çaba gerektiren stratejileri benimsediğini ve çevresel değişikliklere uyum sağlayamadığını göstermektedir.
11.05.2024
Homo Erectus’un yok oluşunun ardındaki sır: Tembellik ve teknolojik durgunluk için yorumlar kapalı
Güneş’te yaklaşık 20 yıl sonra ilk kez meydana elen en büyük Güneş patlaması sonucu Almanya’da jeomanyetik fırtınaların yol açtığı ışıklar astro fotoğrafçı Mehmet Ergün tarafından görüntülendi.
11.05.2024
Büyük güneş patlamasıyla Almanya’da Kuzey Işıkları görüldü için yorumlar kapalı
Gollum'un hayatına odaklanacak yeni Yüzüklerin Efendisi filminin çalışmalarına başlandı.
10.05.2024
Yüzüklerin Efendisi hayranlarına müjde: İki yeni film geliyor için yorumlar kapalı
Yayınlandığı dönemde izleyici tarafından çok sevilen ve adından sıklıkla söz ettiren dizilerden hangileri Bursa'da çekildi? İşte Bursa'da çekilen diziler...
09.05.2024
Kent turizmine katkı sağladılar: Bursa’da çekilen diziler hangileri? için yorumlar kapalı
Tarihi ve doğasıyla Türkiye'nin en güzel kentleri arasında yer alan Bursa'da neredeyse her hasta sonunuzu keyifli geçirmenizi sağlayacak mekan var. Bunların başında şüphesiz Cumalıkızık Köyü geliyor. Tarihi Osmanlı Devleti'nin kuruluşuna uzanan bu köy, koruduğu tarihi yapısıyla misafirlerini adeta tarih yolculuğuna çıkarıyor.
09.05.2024
Bir imparatorluğun doğuşuna tanıklık eden köy: Bursa’nın göz bebeği Cumalıkızık için yorumlar kapalı