Bursa’dan

Bursa’ya dair en yeni gelişmeler ve son dakika haberleri için Bursa Tanık’ı takip edin…

Bursa'da bir dönem Bursaspor başkanlığı yapan işadamı E.A. ve beraberindeki 1 kişi icra takibinde görevli icra memuru ve avukatlara yönelik olarak “Görevi Yaptırmamak İçin Direnme, Kasten Yaralama, Tehdit, Hakaret” suçlarını işledikleri iddiasıyla gözaltına alındı. Olay karıştıktan sonra kaçan diğer 2 şüphelinin ise arandığı belirtildi.
25.04.2024
Bursa’da haciz için giden iki avukatı darp eden şahıs eski Bursaspor Başkanı çıktı için yorumlar kapalı
Bursa'nın İnegöl ilçesinde mobilya fabrikası sahibinin hobi olarak beslediği yarı tavuk-yarı horoz görenleri şoke ediyor. Sağ tarafı tavuk, sol tarafı horoz özelliklerini taşıyan kanatlı hayvanın Türkiye'de örneği yok. İngiliz bilim adamları, ender rastlanan, erkek ve dişi özelliklerini birlikte taşıyan (jinandromorf/karmaeşeyli) Sam adı verilen yarı tavuk, yarı horoz örneği İnegöl'de yaşandı.
25.04.2024
Bursa’da görenleri şaşırtan olay: Fotoğraftaki horoz mu tavuk mu? için yorumlar kapalı
Bursa'nın İnegöl ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana gelen silahlı kavgada dayı, yeğenini tabancayla ateş ederek yaraladı. Saldırgan dayı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
25.04.2024
Bursa’da üzüm bağını kesen yeğenini silahla yaralayan dayı tutuklandı için yorumlar kapalı
Bursa’da yaşayan Hristiyanlar, yüzyıllarca şehrin farklı noktalarına inşa ettikleri kiliselerde ibadet ettiler. Nüfus Mübadelesi ve Ermeni Tehciri sırasında Bursa'yı terk etseler de inşa ettikleri kiliseler şehrin tarihine değer katıyor.
25.04.2024
İlk olma özelliği taşıyanlar var: Bursa’nın tarihi kiliseleri için yorumlar kapalı
Bursa'da haciz için gittikleri yerde iki avukatın darp edilmesi sonrası açıklama yapan Bursa Barosu, olayın faillerinin hak ettiği en yüksek cezayı alması için sürecin yakından takipçisi olduklarını açıkladı.
25.04.2024
Bursa’da iki avukat ve icra memuru darp edildi için yorumlar kapalı
Gezi Davası tutuklamalarının ardından başlayan Adalet Nöbeti'nin ikinci yılında Bursa'da yapılan basın açıklamasında konuşan TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Şirin Rodoplu Şimşek, hukuksuzluğun ikinci yılında Gezi Davası tutuklularının serbest bırakılması çağrısında bulundu.
25.04.2024
Adalet Nöbeti’nin 2. yılında Bursa’dan çağrı: Gezi Davası tutukluları serbest bırakılsın için yorumlar kapalı
Bursa’da hatalı sollama yapan otomobil, başka bir araca çarptı. 1.5 promil alkollü çıkan sürücünün kullandığı araç kiralık çıkarken, ayağındaki terliklerle araç sürmesi ise dikkat çekti.
25.04.2024
Havaların ısınmasıyla terlikle araç kullananlar arttı: Bursa’da bir sürcü kazaya sebep oldu için yorumlar kapalı
Nilüfer Belediyesi’nin Bursa Yazın ve Sanat Derneği iş birliğiyle düzenlediği Dünya Şiir Günü etkinliğinde, onur ödülü Ayten Mutlu’ya verildi.
25.04.2024
BUYAZ Şiir Onur Ödülü Ayten Mutlu’ya verildi için yorumlar kapalı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Kuzey Afrika’dan beklenen toz taşınımı uyarısı yaptı. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Arzu Ertem Cengiz, solunum ve kronik rahatsızlığı bulunanların yanı sıra yaşlı hamile ve çocukların da toz taşınımı sırasında risk altında olduğunu ifade etti. Mecbur kalınmadığı taktirde dışarıya çıkılmaması gerektiğini söyleyen Cengiz, zorunlu durumlarda maske takılması gerektiğini...
25.04.2024
Uzmanlardan toz taşınımı uyarısı, solunum rahatsızlığı bulunanlar risk altında için yorumlar kapalı
Bursa Şehir Hastanesi'nin bahçesinde iki aile arasında tartışma çıktı. Aileler arasındaki tartışma büyüyünce hastane bahçesi ring alanına döndü.
25.04.2024
Bursa Şehir Hastanesi’nde iki aile arasında kavga çıktı: Hastane bahçesi ring alanına döndü için yorumlar kapalı
Bursa’da rögar giderinden ses geldiğini duyan vatandaş, içeride mahsur kalan köpeği çekerek kurtardı. O anları kayda alan yurttaş, "Bir can kurtardığım için mutluyum" dedi.
25.04.2024
Bursa’da bir köpek rögara düştü: Yoldan geçen yurttaş kurtardı için yorumlar kapalı