Bursa’dan

Bursa’ya dair en yeni gelişmeler ve son dakika haberleri için Bursa Tanık’ı takip edin…

Bursalı tiyatrocu Bahtiyar Keskin, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde oy kullanmak için sandık başına geyik kostümüyle gitti. Uzun süre güvenlik için içeri alınmayan tiyatrocu Bahtiyar Keskin, daha sonra tüm kontrollerin ardından kafasındaki boynuzlu başlığını çıkartıp oyunu kullandı.
28.05.2023
0
Bursa’da üzerinde Mustafa Kemal Atatürk resmi ve Türk Bayrağı olan rozetler AK Partilileri rahatsız etti.  AK Parti Seçim İşleri Başkanı tarafından Mudanya ve Yıldırım İlçe seçim kurullarına rozetlerin yasaklanması için başvuru yapıldı. Mudanya İlçe Seçim Kurulu  Atatürk resmi ve Türk Bayrağı bulunan rozetlerle ilgili yasaklama kararı alırken Yıldırım İlçe Seçim Kurulu...
28.05.2023
0
Bursa'da, yol kenarında vücudunun çok sayıda bölgesinden bıçaklanmış ceset bulundu. Cesedin, 43 yaşındaki Murat Tok’a ait olduğunu tespit eden polis, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.
28.05.2023
0
Bursa'da iki aracın çarpıştığı trafik kazasında aracın arka koltuğunda oturan kadın hayatını kaybederken, 5 kişi de yaralandı.
27.05.2023
0
Bursa'nın Gürsu ilçesinde vatandaşlar tarafından bulunan sevimli yavru ayı, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesinde başarılı ameliyat ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. 1,5 aylık yavru ayıya Mayıs adı verildi.
27.05.2023
0
14 Mayıs seçimlerine AK Parti listelerinden HÜDA PAR’lı 4 aday milletvekili seçildi. AK Parti listelerinden Meclis’e girmesiyle tartışmaları da beraberinde getirdi. HÜDA PAR’ın şeriatçı bir yapı olduğunu ve islam dinini temsil etmediğini söyleyen CHP Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Elif Nur Yamak, HÜDA PAR’ın şer-i toplum yapısını oluşturmak istediğini söyledi.
27.05.2023
0
Bursa için deprem konusu çok önemli hale gelmiş bulunmaktadır. Geçen günlerde ANTALYA Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin 9. Olağan kurulunda konuk olarak katılan Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Morıwaki, “Bursa’da gelecek 50 yıl içinde büyük bir deprem olma olasılığı bir hayli fazla” dedi. Bu konu hakkında net tarih kimsenin bilmemesine rağmen...
27.05.2023
0
Nüfus müdürlükleri, Cumhurbaşkanlığı Seçimi dolayısıyla oy kullanacak vatandaşların T.C. kimlik kartı talepleri için 27-28 Mayıs tarihlerinde açık olacak.
27.05.2023
0
14 Mayıs seçimlerinde oluşan yeni Meclis’in, Türkiye’nin en karanlık Meclis’i olduğu şeklinde söylemler yükseliyor. TKP Bursa İl Başkanı Ayhan Keser’in de yorumu, “Bu meclis tarihin en karanlık Türkiye Cumhuriyeti meclislerinden biri olmakla beraber aynı zamanda tarihin en gayrimeşru meclislerinden biridir. Böyle Meclis olmaz. Yani bu Meclis’in Türkiye'yi kendi iç bileşimine...
27.05.2023
0
Bursa’da alacak verecek meselesi nedeniyle iki grup arasında çıkan tartışma kurşunların hedefi olan 40 yaşındaki adam olay yerinde hayatını kaybetti. 
26.05.2023
0
CHP Osmangazi Gençlik Kolları, “Bu millet için, bu millete yapılanları UNUTMA!” sözleriyle yayınladığı videoyla bu zamana kadar Erdoğan’ın FETÖ ile kurduğu ilişkilere, ekonomik gerekçelerle intihar eden yurttaşlara, Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’e ve AKP’nin 21 yıllık iktidarı boyunca yaptığı icraatlara dikkat çekti.
26.05.2023
0