Sağlık

İnsan ve toplum sağlığına dair haberler ve içerikler için Bursa Tanık’ı takip edin…

CHP'li Kayıhan Pala, nadir hastalıklar ile ilgili, "Nadir hastalıklara sahip bireylere ve ailelerine bütüncül ve kapsayıcı hizmetler sunulmalı" açıklamasını yaptı. Pala, Sağlık Bakanlığı’nın bu alanda detaylı bir veri setine sahip olmasının önemli olduğunu kaydetti.
28.06.2024
CHP’li Pala: Nadir hastalıklara sahip bireylere ve ailelerine kapsayıcı hizmetler sunulmalı için yorumlar kapalı
Nilüfer Belediyesi, Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) Bursa Şubesi ve Bursa Tabip Odası iş birliğiyle düzenlenen söyleşide köy enstitülerinin fikir mimarlarından İsmail Hakkı Tonguç anıldı. Söyleşide, Tonguç'un vizyonu ve köy enstitülerinin toplum sağlığına etkileri ele alındı.
26.06.2024
Köy enstitülerinin sağlık alanındaki mirası Nilüfer’de ele alındı için yorumlar kapalı
Dünyanın birçok bölgesinde satışı yapılan Villa Gusto markalı 125 gramlık mozzarella peynirlerde mikroplastik tespit edilmesi üzerine ürünlerin toplatılması kararı alındı.
22.06.2024
Dünya çapında satışta olan peynir kısırlığa yol açtığı için toplatılıyor için yorumlar kapalı
Hayvan dışkılarında bulunan parazitler ile bulaşan ve tedavi edilmediğinde ölümcül olabilen “Kist hidatik” hastalığına yakalanan anne ve kızı, Bursa Şehir Hastanesi’nde şifa buldu.
14.06.2024
Hayvan dışkısından hastalanan anne-kız şifayı Bursa Şehir Hastanesi’nde buldu için yorumlar kapalı
Bursa'da yeşil reçete ile aldığı ilaçları para karşılığı satan şüpheli polis tarafından yakalandı.
12.06.2024
Bursa’da yeşil reçeteyle aldığı ilacı parayla satan fırsatçı yakalandı için yorumlar kapalı
Bursa Tabip Odası, emekli hekimlerin açlık sınırının altında maaşlarla mücadele verdiğini ve sağlık alanındaki bu adaletsizliğe son verilmesi gerektiğini açıkladı.
12.06.2024
Bursa Tabip Odası’nda emekli hekimler için çağrı: “Adaletsizliğe son verin” için yorumlar kapalı
Bursa Tabip Odası, Bursa Şehir Hastanesi'nde meydana gelen pediatrik viral miyokardit vakasıyla ilgili yanlış ve yanıltıcı bilgilere karşı kamuoyunu bilgilendirdi.
31.05.2024
Yüsra’nın vefatı üzerine Bursa Tabip Odası’ndan açıklama: “Yerel ve ulusal basını gerçekleri yansıtmaya davet ediyoruz!” için yorumlar kapalı
Et ve Süt Kurumu, yurt dışından ithal edilen bazı etlerde salmonella bakterisi görüldüğü iddialarını doğruladı. Ukrayna'da ithal edildiği öne sürülen etlerin imha edileceği açıklandı.
27.05.2024
Et ve Süt Kurumu ‘salmonella’ iddiasını doğruladı: İmha edilecek için yorumlar kapalı
Bursa’da organ nakli ile ilgili toplantıya katılan doktorlar, böbrek nakli ameliyatını canlı olarak izledi.
25.05.2024
Bursa’da doktorlar böbrek naklini canlı izledi için yorumlar kapalı
Kulak temizleme çöplerinin, kulak kirinin daha da ileri gitmesine hatta kulak zarına yapışmasına yol açabileceğini vurgulayan Kulak, Burun ve Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Hakkı Caner İnan, banyo sonrası dış kulak yolunun ince bir bez ile silinmesinin kulak sağlığını korumak için yeterli olduğunu belirtti.
24.05.2024
Kulak temizleme çöpleri daha çok zarar veriyor için yorumlar kapalı
Vitamin ve minerallerin yalnızca cilde ışıltı katmadığını, gözlerin de parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olduğunu belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şermin İpçioğlu, vücudun ihtiyacı olan vitaminlerin yeterli miktarda alınmasının ileri yaşa bağlı oluşan göz hastalıklarına ve gözlerde oluşan enfeksiyonlara karşı da savunma oluşturduğunu söyledi.
22.05.2024
Uzmanlar anlatıyor: Beslenmenizi renklendirerek, göz sağlığınızı koruyabilirsiniz için yorumlar kapalı