Kadın-LGBTİ+

Kadın ve LGBTİ+’lara dair Türkiye’de ve Bursa’da yaşanan son gelişmeler, olaylar ve özel içerikler için Bursa Tanık’ı takip edin…

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun hazırladığı rapora göre Mart ayında 25 kadın erkekler tarafından katledildi. Kadınlar en çok evli oldukları erkekler tarafından evlerinde öldürüldü.
05.04.2024
KCDP raporu: Mart ayında 25 kadın erkekler tarafından katledildi için yorumlar kapalı
Susma Platformu’nun Türkiye’de Sansür ve Otosansür başlıklı yıllık izleme raporuna göre 2023 yılında yıl boyunca LGBTİ+lara yönelik yasaklamalar arasında mülki idarenin sadece Onur Haftası gibi tematik yasaklama kararlarından oluşuyor.
29.03.2024
Susma Platformu raporu: Etkinlik yasaklamalarının çoğu Onur Ayı etkinliklerine yöneldi için yorumlar kapalı
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında "sinemadaki kadın emeğini görünür kılmak ve yeni kuşak kadın sinemacıları teşvik etmek" amacıyla verilen ödüller bu yılki sahiplerini buldu. Onur Ödülü'ne Hatice Aslan, Bilge Olgaç Başarı Ödülleri'ne oyuncu Tülin Özen, yönetmen Ayşe Polat, yapımcı Nida Karabol, Genç Cadı Ödülü'ne oyuncu Deniz İlhan layık...
29.03.2024
Uçan Süpürge Ödülleri sahiplerini buldu için yorumlar kapalı
Karabük Üniversitesi'nde Afrikalı öğrencilerin diğer öğrencilere HPV ve HIV virüsü bulaştırdığı iddiaları sonrası sosyal medyada kadınlara hakaretlerde bulunan Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koç hakkında kurum tarafından soruşturma başlatıldı.
23.03.2024
Karabük iddiaları sonrası kadınlara hakaret eden Kızılay yöneticisi görevden alındı için yorumlar kapalı
İngilterede 1888'de 6 kadını öldüren ve cinayet yöntemlerinin yanı sıra kimliğinin tespit edilememesi nedeniyle de kötü şöhreti dünyaya yayılan 'Karındeşen Jack' lakaplı seri katil hakkında 136 yıl önceki polis dosyası açık artırmaya çıkarılıyor.
16.03.2024
Karındeşen Jack’in polis dosyası 136 yıl sonra açık artırmada için yorumlar kapalı
İŞKUR, aktif işgücü programları ile nitelikli işgücünün yetiştirilmesine yönelik işyerlerine destek olmaya devam ediyor.
14.03.2024
Kadın işçi çalıştırana 25 bin lira destek için yorumlar kapalı
Silivri Başsavcılığı, Cem Garipoğlu'nun otopsi kayıtlarını izleyecek.
12.03.2024
Cem Garipoğlu’nun otopsi kayıtları izlenecek için yorumlar kapalı
Bursa’da sokak üzerinde bulunan otomobilden tabanca ile bir eve doğru açılan ateş, 2 kadına isabet etti.
12.03.2024
Bursa’da otomobilden sıkılan mermi 2 kadına isabet etti için yorumlar kapalı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Fomara Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar Kent Meydanı’na bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş esnasında gökkuşağı bayrağı açan kadınlara polis müdahale etti.
08.03.2024
Bursa’da kadınlar 8 Mart’ta yürüdü: Yaşasın kadın dayanışması! için yorumlar kapalı
Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı ve A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın kaptanı Eda Erdem'in bugün açılışı yapılan heykeli sosyal medyada tepkilere neden oldu. Pek çok kişi erkek heykeline benzetti.
08.03.2024
Eda Erdem’in heykeli sosyal medyada tartışma yarattı için yorumlar kapalı
Marmara Denizi'nde, İmralı Adası yakınlarında balıkçılar tarafından deniz yüzeyinde bulunan ceset, 15 Şubat'ta batan bir geminin kaybolan dört mürettebatından birisine mi ait sorusuyla gündeme geldi. Cesedin kimliğinin saptanması amacıyla, kayıp mürettebatın ailelerinden DNA örnekleri toplandı.
04.03.2024
Marmara’da bulunan ceset için DNA testi yapılacak: Batan gemideki mürettebattan mı? için yorumlar kapalı