SOL Parti Bursa’da Milletvekili adaylarını açıkladı: Tekstil direnişçisi Emel Didir de aday

Sol Parti Bursa milletvekili adaylarını bugün İsmetiye Mahallesi Meydanı’nda düzenlediği basın açıklaması ile duyurdu.  Sol Parti’nin Bursa Milletvekilleri arasında kısa süre önce Sol Parti’ye üye olan Acarsoy ve Barutçu Tekstil direnişlerinde yer alan Emel Didir de bulunuyor.

SOL Parti Bursa’da Milletvekili adaylarını açıkladı: Tekstil direnişçisi Emel Didir de aday
Yayınlama: 08.04.2023
A+
A-

14 Mayıs seçimlerine 81 ilde 600 adayla gireceklerini açıklayan Sol Parti, İsmetiye Mahallesi’nde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile aday listesini açıkladı.  Sol Parti Bursa Milletvekili adaylarının da aralarında bulunduğu Sol Partililer basın açıklamasının ardından İsmetiye Mahallesi’nde bildiri dağıtımı gerçekleştirerek Bursa’da seçim çalışmalarını başlattı.

14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerin ülke için bir referandum görevi gördüğünü ifade eden SOL Parti Bursa İl Başkanı Uğur Kurt, tek adam rejimine karşı toplumsal muhalefet ile birlikte hareket edeceklerini dile getirdi.

Tek adam rejimi yıkıldığında cehennemin kapılarının kapanacağını dile getiren Kurt sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“20 yıldır iktidardalar ve bu ülke halkının başına gelmeyen kalmadı. Bu iktidarı göndermekten başka bir yol da kalmadı. Bugün bunun eşiğindeyiz. Seçim çalışmalarımızda bu tek adam rejiminden kurtuluşu örgütleyeceğiz. Öte yandan parlamento boyutu var ve pusulada Sol Parti var. Meclise giremeyebiliriz, birikmiş, devasa sorunlar da vekillikle çözülür diyemeyiz. Biz Erdoğan’ı göndermek için toplumsal muhalefetle hareket edeceğiz. Hep birlikte, bize yaşattıkları bu cehennemin kapılarını kapatacağız. 15 Mayıs’tan sonra ise, halkın biriken sorunları için örgütlenme ve mücadeleye çağrıda bulunuyoruz. Bunun için pusuladayız. Çünkü Neoliberal politikalardan uzaklaşarak, halkın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çalışma yapmak lazım. Mevcut muhalefet ittifaklarının programlarında bu yok. Bunun için amacımız güçlü bir toplumsal muhalefet oluşturmak ve bu seçimle daha da ileri taşımak. O yüzden sizi örgütlü mücadeleye çağırmaya geldik. Fındık ve tütün üretici mitinglerimizde, il il Tek Adam Rejimine karşı yaptığımız yürüyüşlerimizde gördüğümüz ve anlattığımız gerçek budur. Bizler bu örgütlü mücadeleyi herkesle beraber büyüteceğiz. Pusulada Sol var, yeni bir ülke çağrısı var.” dedi.

Sol Parti Bursa’nın adayları şöyle:

Birinci Bölge

1- Barış DİNGA

2- Şengül Demirbaş KALKANLI

3- Emel DİDİR

4- Uğur KURT

5- Ferruh YILMAZ

6- Hanım TOPAL

7- Naci YÜKSEL

8- Yaser LAÇİN

9- Ömür YILDIZ

10- Kudret GÖZÜTOK

İkincı̇ Bölge

1- Necla GÜL

2- Sevgiye ÖZMEN

3- Emin BURTA

4- Ümit Can AKSU

5- Hüseyin DOĞAN

6- Koray Aslan TAŞ

7- Hasan ÇAVUŞOĞLU

8- Bülent MACİT

9- Cengiz YÜCEL

10- Gürdal YİĞİT

Haber Merkezi