AKP Bursa Milletvekili Varank hakkında 100 milyonluk villa iddiası

Gazeteci Deniz Zeyrek, AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank’ın Ankara’da iki dönüm arazi üzerine tripleks villa yaptırdığını ve İstanbul Zekeriyaköy’de 100 milyon TL değerinde villa satın aldığını iddia etti. Zeyrek, memur maaşıyla bunların nasıl mümkün olduğunu sordu.

AKP Bursa Milletvekili Varank hakkında 100 milyonluk villa iddiası
Yayınlama: 22.04.2024
A+
A-

Gazeteci Deniz Zeyrek, katıldığı Sözcü TV’deki yayında eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank’ın mal varlığı ile ilgili önemli bir iddia ortaya attı.

Varank’ın memur maaşıyla İstanbul Zekeriyaköy’de 100 milyon TL değerinde havuzlu villayı nasıl yaptırabildiğini soran Zeyrek, mülkü başkasının üzerine alıp sonra sattığını iddia etti.

Zeyrek ayrıca Varank’ın Ankara Angora’da 2 dönüm arazisi üzerine tripleks villa yaptırdığını da söyledi.

Zeyrek şöyle konuştu:

“Mustafa Varank, devlet memuru maaşı alırken Ankara Angora’da 2 dönüm arazi üzerine tripleks villayı nasıl yaptırabilir ya da İstanbul Zekeriyaköy’de 100 milyon küsurluk havuzlu villayı nasıl alabilir? Bu nasıl mümkün olabilir? Şimdi ‘Yok’ diyecek ama başka birinin üzerine alıp sonra sattılar. Belgeleri ve fotoğrafları bende mevcut. Bunları yaptıktan sonra da caminin önünde iki tane fotoğraf verip aklandığını düşünüyor.”

Haber Merkezi