Netflix’in ardından Disney+ da şifre paylaşımını engelleyecek

Netflix’in hayata geçirdiği şifre paylaşma yasağını Disney+ da uygulayacak. Şifre paylaşımını engelleme uygulanmasının 2025’i bulması bekleniyor.

Netflix’in ardından Disney+ da şifre paylaşımını engelleyecek
Yayınlama: 12.08.2023
A+
A-

Walt Disney Company, mali üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladığı toplantıda Disney’ın abonelik kayıplarını değerlendirdi ve reklamsız abonelik planları için fiyatlarını artırma planlarını açıkladı. Disney CEO’su Bob Iger ise ayrıca hesap paylaşımını ele almanın yollarını aktif olarak araştırdığını söyledi.

Oksijen’de yer alan habere göre, bu konunun Disney için gerçek bir öncelik olduğunu kaydeden Iger, bu önlemlerin büyük olasılıkla teknik çözümlerin yanı sıra Disney+’ın hüküm ve koşullarının güncellenmesini içereceğini belirtti. Önemli sayıda hesap sahibinin şifrelerini paylaştığını iddia eden Iger “Aslında burada işimizi büyütmemize yardımcı olacak bir fırsat olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Disney+ aboneleri son zamanlarda düşüşe geçti ancak maliyet düşürücü önlemler işe yaradı ve kayıplar azaldı. Üçüncü çeyrekte Disney’in dijital platform cephesinde yaşadığı kayıp 512 milyon dolar olurken, 2023’ün ilk çeyreğinde şirket 1.1 milyar dolar, ikinci çeyreğinde ise 659 milyon dolar kaybetmişti. Disney+’ın şifre paylaşımını engelleme işlemi gelecek yıla kadar başlamayacak. Tam olarak uygulanması ise 2025’i bulabilir.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.