Kemal Kılıçdaroğlu: Her parti doğal olarak kendi liderini görmek ister

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı TV programında “CHP’nin adayı siz misiniz?’ sorusunu yanıtladı. CHP lideri, “Her parti doğal olarak kendi liderini görmek ister” ifadelerini kullandı. 

Kemal Kılıçdaroğlu: Her parti doğal olarak kendi liderini görmek ister
Yayınlama: 29.01.2023
A+
A-
Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV canlı yayınında gazeteci İsmail Küçükkaya ve Bengü Şap’ın sorularını yanıtlıyor. Kılıçdaroğlu, “13 Şubat’ta adayımızı açıklayacağız” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Altılı Masa olarak erken seçim kararına tepkilerinin nasıl olacağını şöyle anlattı;

“6 Nisan’a kadar olursa buna destek veririz diye düşündük. Parlamento 6 Nisan’da bir karar alır, biz de o karara saygı duyarız, eski seçim yasasına göre seçimler yapılır diye düşündük. Erdoğan, ‘Hayır ben daha sonra yapacağım’ derse altı lider de buna destek vermeyeceğini kamuoyuna açıkladı. Erdoğan kendi istediği bir atmosferde seçimlerin yapılmasını istiyor. Biz iktidar olunca yapacağımız dediğimiz şeyleri Erdoğan yapmaya başladı.

Ama halk bunun farkında. Erdoğan bunu kendi iradesiyle yapmadı. Bizim baskımız, söylemlerimiz, baskın çıkmamız üzerine, halk tarafından da baskı gelince bunları yaptı. Hazirana doğru atarsa, enflasyon her ay yükseliyor. Dolayısıyla yaptığı zamların bir anlamının kalmadığını herkes görecek. Bu sürece ya da bu anlayışa kendini hapseden birisinin seçimi kazanma şansı yoktur.

Bizim açımızdan hangi tarihte yapıyorsa getirsin sandığı koysun dedik. Ama Parlamento’da oy kullanmayacağız dedik. Tek yolu var. O da Meclis’i feshetmek.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.