İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Bursa’da

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Anadolu turu kapsamında bugün Bursa’ya geldi. Kapalıçarşı’da esnaf ziyareti gerçekleştiren İmamoğlu’na halk yoğun ilgi gösterirken, “Cumhurbaşkanı İmamoğlu” sloganı atıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Bursa’da
Yayınlama: 27.01.2023
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Anadolu turu kapsamında bugün Bursa’da bir dizi ziyarette bulunmak için Bursa’ya geldi.

Bursa ziyaretinde ilk olarak Gemlik’te esnaf ziyareti gerçekleştiren İmamoğlu’na esnaf ve halk yoğun ilgi gösterdi.

Ziyaret sırasında yurttaşlar ‘her şey çok güzel olacak’ sloganları atarken, İmamoğlu ise yaptığı konuşmada, “Bu bir haysiyet mücadelesidir, demokrasi mücadelesidir, adalet mücadelesidir. Bu mücadelenin sonucunda ise ülkemizin her ferdinin kazandığı bir mücadele olacak. Göreceksiniz 86 milyon insanımız kazanacak. Bu birlikteliğimizi bozmayalım” dedi.

İmamoğlu ayrıca Umurbey’de bulunan 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın mezarını ziyaret etti.

Gemlik ziyaretinin ardından Ulucami’de cuma namazı kılan İmamoğlu, daha sonra Kapalıçarşı esnafını ziyaret etti.

İmamoğlu’nu görmek isteyen yurttaşlar Ulucami kapısında yoğunluk oluşturdu. Kapalıçarşı’da İmamoğlu’yla fotoğraf çektirmek için izdiham yaşanırken, “Cumhurbaşkanı İmamoğlu” sloganaları da atıldı.

“İMAMOĞLU’NUN BURSA’DA İŞİ NE”

Esnaf ziyareti sonrası Nilüfer’i ziyaret eden İmamoğlu, Halk Evi önünde halka hitap etti.

Bursa’nın Osmanlı’ya başkentlik yapmış önemli bir şehir olduğunu dile getiren İmamoğlu, “Bursa 3 milyonu aşan nüfusuyla umut kenti olmaya aday. Ama bu şehrin hakettiği değer, doğru yerde değil. Bursa’da 2023-2024’te hak ettiği yeri alacağını coşkuyla söylüyorum. Ekrem İmamoğlu’nun Bursa’da işi ne diyecekler. Beni onlar zorla yolladı. Ama bu buluşmada temel amaç, ortaya koydukları haksızlığa ve hukuksuzluğa, demokrasiye verdikleri zarara karşı beni mecbur ettiler. Çünkü onlar, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü yok saydılar. Kurmak istedikleri rejimi hayata geçirmek istiyorlar. İstanbul’a yaptıkları hukuksuzluğun başladığı an, 31 Mart gecesi başladı.” dedi.

İmamoğlu şunları söyledi:

“Bizim iktidarımızda Bursaspor çok güzel olacak. Biz 2023 yılında kişi başına geliri yukarı çıkarmayı konuşabilirdik. Ama yüzde 75’in mutlu olmadığı eğitimi, hakların kısıtlanmasını, insanların açlığını konuşuyoruz. Bu genç nüfusta üretimi konuşmuyoruz. Demokrasiyle buluşacağız. Adaleti silah olarak kullananlardan yargıyı adil bir düzleme getireceğiz. Hayallerimizin her birini hayata geçireceğiz. Biz bu güzel işleri, genç nüfus ile başaracağız. Çok çalışıyoruz. 6’lı masa çok çalışıyor. Asla umutsuz olmayın. 6 Mayıs’ta umut burada demiştim. Umudu görmek isteyen aynada kendi gözlerinin içine baksın. Herşey çok güzel olacak! Yaşasın demokrasi! Yaşasın adalet! Yaşasın Türkiye!”

Nilüfer’de halkla buluşan İmamoğlu, daha sonra Mudanya Mütareke Meydanı’nda yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı.

İmamoğlu daha sonra geçtiğimiz ay öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in Başaran mahallesinde yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.