Fenerbahçe basketbol müzesini açtı

Fenerbahçe bugün basketbol müzesini açtı. Açılışta konuşan Fenerbahçe SK Ali Koç, Fenerbahçe’nin basketbol şubesinin güçlü olduğunu söyledi. Açılışta İmamoğlu da konuştu. İmamoğlu açılışta olmaktan mutlu olduğunu kaydetti.

Fenerbahçe basketbol müzesini açtı
Yayınlama: 24.10.2022
A+
A-

Fenerbahçe’nin basketbol müzesinin açılışında konuşan Fenerbahçe SK Başkanı Ali Koç, bütün sporculara teşekkür etti. Koç, “Spor kulübü olabilirsiniz ama müze yapmak için başarınız olmayabilir, Fenerbahçe’nin 120 yıllık basketbol tarihi var” dedi. Açılış törenine katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuşma gerçekleştirdi.

 

Ali Koç’un konuşmasından satır araları şöyle:

“Kadın basketbolda, futboldaki gibi bir durum var. Resmi şampiyonluklar, sayılmayan şampiyonluklar var. 1998’den bugüne resmi olarak 24 senenin 16 senesinde Fenerbahçe kadın basketbol şubesi şampiyon olmuştur. Kadın basketbolda, futboldaki gibi bir durum var. Resmi şampiyonluklar, sayılmayan şampiyonluklar var. 1998’den bugüne resmi olarak 24 senenin 16 senesinde Fenerbahçe kadın basketbol şubesi şampiyon olmuştur. Başkanlık dönemimde çok acılar çektik. Kadınlarda EuroLeague’de 4 kere final oynadık. En acısı, defalarca yendiğimiz bir takıma kendi sahamızda kupa vermek oldu. Bu sene telafi edeceğiz. Kadın basketbol takımı, bu sene bu yönde kuruldu.

Açılış töreninde konuşan İmamoğlu ise açılışta olmaktan mutlu olduğunu söyledi. İmamoğlu konuşmasına şöyle devam etti: 

“Bu güzel anda sizlerle olmaktan mutluyum. Bu hafta, özel bir hafta. 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı’nı kutladıktan sonra 100. yıla coşkuyla yürüyeceğiz. 100. yıl ülkemize ve dünyaya iyi gelecek. Fenerbahçe Cumhuriyet’in asil kurumlarından bir tanesidir. Ülkeye katkı sunan kurumların bilincindeyiz. Fenerbahçe’nin de hem şehrimize, hem de dünyaya spor alanında güzel mesajlar verdiğini biliyoruz. Bu müze de, o mesajlardan biridir. Bugün kalabalık, en yakın zamanda sakin bir ortamda tekrar gelip, detaylarına bakmak isterim. Ali Koç’a ve yönetim kuruluna, emeği geçenlere, şehrimiz adına ilk basketbol müzesi için teşekkür ediyorum. Fenerbahçe Kulübümüze bütün branşlarda nice başarılar.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.