CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan’dan itidal çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Bursalıları seçim gecesi itidal içinde davranmağa çağırdı. Olası olumsuzluklara karşı uyarılarda bulunan ve Özkan, vatandaşlarımızdan muhtemel olumsuzluklar karşısında sakin olmalarını isteyerek, “Asla hiçbir kışkırtmaya cevap vermeyin, asla karşılık vermeyin, sükunetinizi koruyun. Millet İttifakı ve partimizden yapılacak açıklamalar dışında hiçbir olumsuz söz ya da açıklamaya itibar etmeyin” dedi.

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan’dan itidal çağrısı
Yayınlama: 13.05.2023
A+
A-

14 Mayıs gecesi için Bursa’da özel bir kutlama etkinliği yapılmayacağının altını çizen CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan’ın açıklaması şöyle:

Çok önemli bir seçime gidiyoruz. Organize kötülüğe karşı, taş atanların değil, sevginin kazanacağı bir seçim olmasını diliyoruz.

Bursa’da seçim ve sandık güvenliğine dönük her türlü tedbiri almak üzere aylardır süren yoğun çalışmalarımız oldu. Oy kullanılacak her okulda en az bir avukat bulunacak, sandık sorumlularımız, müşahitlerimiz görevde olacak. Bursa’da sandık güvenliği konusunda akla gelen-gelmeyen her türlü aksaklığın giderilmesine katkı sağlayacağımız gibi, organize kötülüğün önüne geçmek üzere ıslak imzalı tutanakları mutlaka alacağız, ıslak imzalı tutanaklara sahip çıktığımız için de kötü niyetli olası girişimlerin sonuç alamayacağı bir seçim gecesi yaşayacağız. Seçim Koordinasyon Merkezi il başkanlığımızdır.

Seçim gecesi her şey olabilir. TV’lere veri akışını kesebilirler, interneti kapatabilirler. Kimse merak etmesin, en güvenilir sonucu biz açıklayacağız. Doğru seçim sonucu için, bizim yapacağımız açıklamaları titizlikle takip edin. Sandıktan çıkan sonuç her ne ise onu mutlaka açıklayacağız. Bizim en önemle üzerinde durduğumuz konu; sandık başındaki görevlilerin bütün sandıklarda olması, ıslak imzalı tutanakların mutlaka toplanması, sonuçların olabildiğince hızlı alınmasıdır.

Bursa’da Kemal Kılıçdaroğlu’nun rekor oyla Cumhurbaşkanı seçileceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda tamamlanacak, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,13’ncü Cumhurbaşkanımız olacak. Buna inancımız tamdır.Milletvekili genel seçiminde de partimizin Bursa’da ilk sırada olacağını düşünüyorum.

14 Mayıs gecesi sabaha kadar itirazlar ve seçim sonrası olması gereken süreçleri yaşıyor ve çalışıyor olacağız. Özel bir kutlama yapmayacağız. Ülkemiz deprem afeti yaşadı. Oradaki vatandaşlarımızın hassasiyetlerini görmezden gelemeyiz. Orada, deprem bölgesinde hala inanılmaz mağduriyetleryaşayan vatandaşlarımız var.

Önceliğimiz kutlamalar değil. Önceliğimiz vatandaşlarımıza hizmettir. Bu seçimi kazanalım ve bir an önce vatandaşlarımıziçin çalışmaya başlayalım.

Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı gereğince, itidalli davranmalıyız.

O gece, milletimize, hoş olmayan birtakım şeyler yaşatılabilir. Bırakalım onları, toplum vicdanında mahkûm olsunlar. Biz evimizde hepimiz için kazanmış olmanın mutluluğunu yaşayalım.

Asla hiçbir kışkırtmaya cevap vermeyin, asla karşılık vermeyin, sükunetinizi koruyun. Millet İttifakı ve partimizden yapılacak açıklamalar dışında hiçbir olumsuz söz ya da açıklamaya itibar etmeyin…

Hepinize, demokrasimizi güvence altına alabildiğimiz, herkesin sorumluluklarının bilincinde davrandığı bir seçim günü diliyorum.

Sorumluluk ve Adaletin yeniden tesis edileceği günler için, baharı getirmek için, haydi Bursa sandık başına!”

Haber Merkezi