Seçim tarihi belli oldu! Cumhurbaşkanı tarihi verdi

Seçim tarihine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihine ilişkin Adnan Menderes’in 73 yıl önce seçildiği tarih olan 14 Mayıs’ı ilan etti. 2023 seçimleri 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak..

Seçim tarihi belli oldu! Cumhurbaşkanı tarihi verdi
Yayınlama: 18.01.2023
A+
A-

Seçim tarihine ilişkin kritik açıklama AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adnan Menderes’in 73 yıl önce 14 Mayıs 1950’de kazandığı seçimlere atıfta bulunarak seçim tarihini işaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, 6’lı masa diye karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, kifayetsiz muhterislere yeter diyecektir.” dedi. “Siyasetin günlük hercümerci içinde insanların söyledikleri sözler elbette önemlidir. Asıl belirleyici olan aynı insanların sandık başına gittiklerinde geleceklerine karar verirken nelere bakacakları, neleri dikkate alacaklarıdır. Rahmetli Menderes, 14 Mayıs 1950’de “Yeter söz milletindir” diyerek milletin gönlüne girmiş ve sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştır.” sözlerine devam eden Erdoğan, milletin desteğine talip olduklarını belirtti. Sözlerine “Aynı şekilde rahmetli Özal, darbenin gölgesinde girdiği seçimde Türkiye’ye çağ atlatma vaadiyle önemli bir başarı kazanmıştı. ‘Bizde artık hiçbir şey olmayacak’ diyerek özgürlük ve refah özlemi içindeki milletimizin büyük desteğiyle hükümete gelmiştik. Şimdi ‘Yeter. Sözde, kararda, gelecekte milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz.” şeklinde devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında Türkiye, sandık başına gitmek için gün saymaya başladı.

Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.