Oyuncu Deniz Çakır: Oy vermemek ‘Bekar kadınlara sahiplendireceğiz’ diyenlerin yolunu açmaktır

Ünlü oyuncu Deniz Çakır sosyal medya hesabından kararsız seçmenlere seslenerek, “Şimdi kadını hepten yok sayan bir zihniyete yol vermektir kararsız kalmak. ‘Bekar kadınlara sahiplendireceğiz’ diyen bir zihniyetin yolunu açmaktır oy vermemek.” dedi.

Oyuncu Deniz Çakır: Oy vermemek ‘Bekar kadınlara sahiplendireceğiz’ diyenlerin yolunu açmaktır
Yayınlama: 16.05.2023
A+
A-

Ünlü oyuncu Deniz Çakır, sosyal medya hesabından ikinci turda oy verme çağrısında bulundu.

Seçimler için kararsız kalmanın ve oy vermemenin ‘bekar kadınlara sahiplendireceğiz’ diyen bir zihniyetin yolunu açmak olduğunu söyleyen Çakır, “Yarın bir kız çocuğunun gözlerinin içine utanmadan bakabilmek için oy verin” dedi.

Çakır paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bir lafım var bazı gevşeklere. Hani şu oy vermeyen kararsızlara. Bu ülkede çocuk istismarcıları affedildi. Kadın mezarlığına döndü ülke. Şimdi kadını hepten yok sayan bir zihniyete yol vermektir kararsız kalmak. ‘Bekar kadınlara sahiplendireceğiz’ diyen bir zihniyetin yolunu açmaktır oy vermemek.

‘Eğitim sistemimize ahireti öncelikli hale getireceğiz’ diyenlere emanet etmektir çocuklarımızı oy vermemek. Kararsız kalmak bu ülkeyi karanlığa terk etmektir. Oy verin, oy verin biz güzel insanlarız hatırlayın. Hatırlayın ayrıştırmamanın ne güzel şey olduğunu. Yarın bir kız çocuğunun gözlerinin içine utanmadan bakabilmek için oy verin”

Haber Merkezi