Milyonlar havada uçuşuyor: Bağışlar gerçekten yapılacak mı?

Ortak canlı yayında milyarlarca lira bağış toplanırken, Van depremi sonrası da yapılan bağış kampanyasında verilen sözlerin tutulmaması gündem oldu.

Milyonlar havada uçuşuyor: Bağışlar gerçekten yapılacak mı?
Yayınlama: 15.02.2023
A+
A-

Türkiye, KKTC ve Azerbaycan’dan 213 televizyon ve 562 radyonun katılımıyla gerçekleştirilen ‘Türkiye Tek Yürek’  isimli yardım programında şu ana kadar milyarlarca lira para toplandı.

Canlı yayına katılan ünlü iş insanları ve holding yöneticilerinin tek kalemde milyonlarca TL yardım taahhütünde bulunması sosyal medyada gündem oldu.

2011 yılında yaşanan Van depreminin arından da benzer bir yardım programı düzenlenmiş ve milyonlarca lira toplanmıştı. Ancak yardım programı sonrası basına yansıyan haberlerde canlı yayına katılıp bağışta bulunduğunu söyleyen şirketlerin ve kişilerin bu bağışları gerçekleştirmediği bilgisi yer almıştı.

NTV’nin 2011 yılında Van depremi sonrası yaptığı haberde, “Van’da yaşanan 7.2 şiddetindeki depremin ardından gerçekleşen ve Türkiye’nin önde gelen 19 televizyonunun ortak yayını ile destek verdiği yardım kampanyasında bağış sıkıntısı yaşanıyor. Kampanyaya katılarak bağışta bulunan bir çok iş adamı, taahhüt ettiği bağışları yerine getirmedi. Bazı iş adamları da taahhüt ettiği yardım tutarının altında bağışta bulundu.” bilgisi yer aldı.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.