Memleket Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na destek çıkmadı

Merkez Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştiren Memleket Partisi’nden 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimleri için herhangi bir adaya destek kararı çıkmadı.

Memleket Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na destek çıkmadı
Yayınlama: 25.05.2023
A+
A-

28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna üç gün kala, ilk turda adaylıktan çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce partisinin kurmaylarıyla bir araya geldi.

28 Mayıs’ta Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceği iddiasını hastanedeki yatağından yaptığı paylaşımla yalanlayan İnce partisinin 22 kişilik Merkez Yönetim Kurulu’yla öğleden sonra toplantı yaptı.

GazeteDuvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre Kılıçdaroğlu’na destek verilmesi ve tarafsız kalınması görüşlerinin tartışıldığı toplantıda, birçok il başkanının Kılıçdaroğlu’na destek olunması talebinde bulunduğu öğrenildi. İnce adaylıktan çekilmesinin ardından herhangi bir ismi işaret etmemişti. Parti ikinci turda da bu tutumda devam etme kararı aldı. Karara ilişkin bir açıklama yapılmayacağı ifade edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.