Kız öğrencilerini taciz eden öğretmene 27 yıl hapis

Ankara’da 5 kız öğrenciyi taciz eden beden eğitimi öğretmenine çıkarıldığı mahkeme tarafından 27 yıl 2 ay 5 gün hapis cezası verildi.

Kız öğrencilerini taciz eden öğretmene 27 yıl hapis
Yayınlama: 11.04.2023
A+
A-

Ankara’da 5 kız öğrencisini taciz eden beden eğitimi öğretmeni E. H., kızların durumu ailelerine anlatması sonucu gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede tacizci öğretmenin ‘zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı’ suçundan cezalandırılması talep edilirken, bakım ve gözetim yükümlülüğü olan eğitici olması nedeniyle ilgili artırım maddeleri de uygulanarak 168 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Davanın bugünkü duruşmasında okulda eğitim alan öğrenciler arasında bulunan tanıklar dinlendi. Tanık çocuklar, öğretmenin kız öğrencilere yönelik tacizlerini görmeseler de ve kız öğrencilere karşı eylemlerine dair duyumlar aldıklarını, öğrencileriyle arkadaş gibi davrandığını söyledi.

Kız-erkek öğrenci ayırmadan herkese arkadaş gibi davrandığını söyleyen öğretmen suçlamaları kabul etmedi.

Tanıkları, sanığı ve taraf avukatlarını dinleyen mahkeme, E.H.’nin üzerine atılı ‘çocuğun sarkıntılık düzeyinde cinsel istismarı’ suçunu işlediğini belirterek sanık hakkında toplam, 27 yıl 2 ay 5 gün hapis cezası verdi.

Haber Merkezi