Kılıçdaroğlu’ndan gençlere çağrı: 12 günümüz var, bu karanlık tünelden çıktık çıktık

Kılıçdaroğlu, ikinci tur değerlendirmesi yaptığı açıklamasında gençlere seslendi. “Genç arkadaşlarımın mesajını da aldım” diyen Kılıçdaroğlu, “Onların kaygılarını gidereceğim ama onların da beni duymasını istiyorum. Elimizde dipsiz bir karanlık var… Gençliğiniz bir daha gelmeyecek. 12 günümüz var, bu karanlık tünelden çıktık çıktık” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan gençlere çağrı: 12 günümüz var, bu karanlık tünelden çıktık çıktık
Yayınlama: 16.05.2023
A+
A-

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genç seçmene seslendi.

ılıçdaroğlu, “Genç arkadaşlarımın mesajını da aldım. Başım üstüne. Onların kaygılarını gidereceğim ama onların da beni duymasını istiyorum. Şimdi bir bakalım, günün sonunda elimizde ne var? Dipsiz bir karanlık… Farkında mısınız? Gençliğiniz bir daha gelmeyecek. 12 günümüz var, bu karanlık tünelden çıktık çıktık…” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu’nun Twitter’dan yaptığı açıklamaları şöyle:

“Sevgili gençler, ilk tur bitti. En büyük gerçek şu ki, sandıktan değişim mesajı çıkmıştır. Değişim isteyenler artık bu ülkede istemeyenlerden daha fazla. Ancak şurası da net, bu kadar ceberut bir iktidardan kurtulmak için çok daha fazla mücadele etmesi gereken taraf da biziz.

Genç arkadaşlarımın mesajını da aldım. Başım üstüne. Onların kaygılarını gidereceğim ama onların da beni duymasını istiyorum. Öyle bir noktada ki her şey, domuz bağcılar yüce Meclis’e gönderildi! Kadınları cansız birer eşya gibi sahiplendirmek isteyenlere bütün yolları açtılar.

En büyük kazığı da gençlere attılar. Sizin hiçbir şeye yetecek paranız yok. Bir kahveyi bile düşünmek zorundasınız. Yaşama sevinciniz çalındı. Oysa gençlik kaygısızlıktır. Bunu bir gün bile yaşatmadılar size. Bizler tartışırken, onlar size karşı birleşmiş durumda.

Şimdi bir bakalım, günün sonunda elimizde ne var? Dipsiz bir karanlık… Farkında mısınız? Gençliğiniz bir daha gelmeyecek. 12 günümüz var, bu karanlık tünelden çıktık çıktık…”