Karacabey’de molozla çevreyi kirletenlere ceza

Karacabey’de moloz dökerek çevre kirliliğine neden olan kişilere ocak ayında yapılan denetimlerde 20 bin TL idari para cezası uygulandı.

Karacabey’de molozla çevreyi kirletenlere ceza
Yayınlama: 27.01.2023
A+
A-

Karacabey’de kaçak moloz dökümü yapan kişi ve kurumlara belediye zabıt ekipleri ceza kesti.

İlçe genelinde ocak ayı içerisinde moloz döken kişilere 20 bin TL idari işlem uygulandı.

Moloz dökümü için makul ücretli alanları her fırsatta yurttaşlara gösterdiklerini, buna rağmen ısrarla çevreye moloz dökenlere karşı da idari işlem uygulamak zorunda olduklarını dile getiren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Çünkü böyle durumlarda öncelikle çevreyi kirletmekten ceza kesiyoruz. Sonra bu döktüğü molozları tek tek toplatıyoruz. Eğer toplamazsa biz toplayıp, toplama bedelini yine döken şahıslardan tahsis ediyoruz. Ve yine aynı kişiye, molozlarını moloz sahasına dökmesi için ücret yansıtıyoruz. Tüm bunları göze almaya gerek yok. Vatandaşlarımız bu konuda detaylı bilgiyi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizden alabilirler” dedi.

Öte yandan Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından bu tarz ihbarlarda, fotoğraf veya video kaydı olduğu takdirde yine gerekli idari işlemin sağlanabildiği ve görüntü kaydı alınan ihbarların da değerlendirildiği duyuruldu.

İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.