İYİ Parti Bursa milletvekili adayları saha çalışmalarına başladı

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne sayılı günler kala İYİ Parti Bursa’da da seçim çalışmalarına başladı. Partinin milletvekili adayları Feyza Temel, Selçuk Türkoğlu ve Özgür Şimşek Bursa’da sahaya çıkarak esnaf ve vatandaş ziyareti gerçekleştirdi. Saha çalışmalarına eşlik eden İYİ Parti İl Başkanı Hasanoğlu milletvekili adaylarının Meclis’e girmeleri doğrultusunda verilecek ilk önergenin Demirtaş Mahallesi’nin ilçe olacağını söyledi.

İYİ Parti Bursa milletvekili adayları saha çalışmalarına başladı
Yayınlama: 12.04.2023
A+
A-

İYİ Parti Bursa Milletvekili listelerinin açıklanmasının ardından partinin adayları saha çalışmalarına başladı.

Adaylar Demirtaş Bölge Temsilciliği ile başlayan saha çalışmalarını İsmetiye Mahallesi ile devam ettirdi. Bölgede esnaf ziyaretinde bulunan adaylar vatandaşlar ile bir araya gelerek sohbet etti.

Demirtaş Lozan Mübadilleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, milletvekili adayları ve beraberindeki İYİ Parti Teşkilatı dernek başkanları ile bir araya geldi.

Demirtaş Mahallesindeki ziyaretlerde konuşan Hasanoğlu, mahalleliye adayların meclise girmesiyle verilecek ilk önergenin Demirtaş’ın ilçe olmasıyla ilgili olduğunu ifade etti.

Hasanoğlu, “Seçim startını da buradan Lozan Mübadeleleri Derneği’nde vermiş oluyoruz. Ben il başkanı olarak Demirtaş da şunun sözünü veriyorum. Demirtaş neredeyse yedi sekiz katlı nüfus olarak büyümüş bir bölge. Fakat aldığı hizmetler ciddi şekilde geriye gidiyor. Selçuk Türkoğlu ve diğer adaylarımız milletvekili olduklarında Ankara’ya gittiklerinde ilk verecekleri önergelerden bir tanesi Osmangazi’de Demirtaş’ın ayrı bir ilçe olmasıyla ilgili. Bir önerge veriyoruz tekrar. Osmangazi’de yaşayan hemşehrilerimizin daha verimli hizmet alabilmesi, yerel hizmetlerden daha iyi yararlanması için kesinlikle Osmangazi en az üçe ayrılması gereken bir ilçemiz. O yüzden de bununla ilgili biz çalışmalarımızı bu yönde yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

Saha çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Türkoğlu, temayül yoklamasında büyük destek gördüğü Karacabey’den sonra Demirtaş Mahallesini ziyaret etti.

“Çok ağır bir krize, çok ağır bir yoksunluğa, yoksulluğa ve çok ağır bir her an diş geçirerek müdahaleye açık hale gelecek bir ülke durumuna getirdi bizi. Bu saatten sonra benim partim, senin partini geçer meselesi yok. Ortada şu var bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet bağımsız yaşamak zorunda. Bu millet bağımsız yaşamak zorunda, müreffeh yaşamak zorunda. Bu saatten sonra. çocuğumuzun gelecek nesillerimizin hayat hakları, yaşam standartları söz konusu. Tablo gerçekten kötü ve biz yapmadık. Takdir ederseniz kim yönettiyse o yaptı. İyi işler olduğunda alkışı kim alacaktıysa memleket bu hale geldiğinde siyaseten faturayı o ödemeli.
İnandığımız işleri yaptık inanmadığımız yerde olmadık. İnandığımız şekilde mücadele edeceğiz. Demirtaş’ın sorunları da bizim sorunlarımız. Bursa’nın sorunları da bizim sorunlarımız”