İşverenler asgari ücret için devletten destek istedi

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, işverenin üzerindeki maliyetin azaltılabilmesi için devletin asgari ücretin yüzde 6’sı oranında destek vermesini istedi.

İşverenler asgari ücret için devletten destek istedi
Yayınlama: 22.12.2022
A+
A-

Asgari ücret toplantılarında sona gelindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada belirlenen asgari ücretin büyük ihtimalle bugün duyurulacağını söyledi.

Habertürk’ten Mahir Kılıç’ın haberine göre Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) görüşmelerde, bu yıl temmuz–aralık döneminde işçi başına aylık 100 TL olan asgari ücret desteğinin artırılarak devam ettirilmesini istedi. TİSK’in, işverenin üzerindeki maliyetin azaltılabilmesi için asgari ücretin yüzde 6’sı oranında destek verilmesini istedi.

Görüşmelere yetkili sendika olarak katılan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay asgari ücret taleplerinin 9 bin TL olduğunu açıklamış, rakam kabul edilmezse de masadan kalkacaklarını söylemişti.

Atalay’ın açıklaması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bakanımla, işveren sendikası başkanıyla otururuz, konuşuruz, değerlendirmemizi yaparız. İnşallah hayırlı bir adım atarız, neticeye varırız. Herkesin her söylediğiyle adım atacak halimiz yok” demişti.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.