İmamoğlu: Aday Kılıçdaroğlu’dur

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu ayrıca “Her CHP’linin ailesinin lideri olan Genel Başkanı olan Sayın Kılıçdaroğlu adayıdır.” dedi.

İmamoğlu: Aday Kılıçdaroğlu’dur
Yayınlama: 21.12.2022
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik “Kılıçdaroğlu oğluna sahip çıksın” sözlerine dair açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yönelik konuşan İmamoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu bizim ailemizin lideri. Ona bir laf edildiyse bizim de cevap verme hakkımız vardır. Kendi ailesi içinde birliği ve bütünlüğü kaybetmiş ki o alanda bile bizi kıskanıyor. Kıskançlığı o kadar büyümüş ki Sayın Cumhurbaşkanı’nın, gözü hiçbir şey görmüyor diyebilirim. Biz çok sıkı bağlara sahibiz. Hem CHP Ailesi olarak, Genel Başkan’ın aramızdaki ilişkiyi baba-oğul ilişkisi olarak tariflemesi muhteşem bir duygu.” dedi.

CUMHURBAŞKANI’NI MERTÇE MÜCADELEYE DAVET ETTİ

Baba-oğul benzetmesini sadece babasının kıskanabileceğini söyleyen İmamoğlu, babasının da bu durumu kıskanmayacağını, aksine gurur duyacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı mertçe bir mücadeleye davet eden İmamoğlu, “Bizim büyük muhalefet cephesinden insan eksiltmeye çalışmasın. Elindeki devlet gücünü kullanarak insanları sindirme kavramından uzaklaşsınlar. Bu işin yanlış olduğunu, istinaftan dönmesinin şart olduğunu çıkıp açıklamasını bekliyorum. Bunu yaparsa kendisine yakışanı yapmış olur. Bıraksın bizim baba-oğul ilişkimizi. Kıskandığının farkındayım, devam etsin. Biz daha çok sarılacağız birbirimize.” şeklinde konuştu.

“HER CHP’LİNİN ADAYI KILIÇDAROĞLU’DUR”

İmamoğlu şunları söyledi:

“Tek başına bir oyun izlemeye alıştığınız için takım oyunundan uzaklaştınız. Hiç anlamıyorsunuz. Ben takım oyuncusuyum diyorum, beni daha evden sahaya giderken yolda sakatlamaya çalışıyorlar diyorum. Her CHP’linin ailesinin lideri olan Genel Başkanı olan Sayın Kılıçdaroğlu adayıdır.”

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.