Depremin 198. saati: Maraş’ta iki kişi enkazdan sağ kurtarıldı

Maraş’ta 198. saatte 17 yaşındaki Muhammed Enes ve Abdülbaki isimli bir kişi sağ kurtarıldı. Bir kişiye daha ulaşılmaya çalışılıyor.

Depremin 198. saati: Maraş’ta iki kişi enkazdan sağ kurtarıldı
Yayınlama: 14.02.2023
A+
A-

Maraş merkezli depremin ardından arama-kurtarma çalışmalarında artık dakikaların dahi önemli olduğu anlar yaşanıyor. Maraş’ta depremin dokuzuncu gününde, 198’inci saatte iki kardeş arka arkaya enkazdan sağ çıkarıldı.

Merkez Dulkadiroğlu ilçesi Sütçü İmam Mahallesi Salman Zülkadiroğlu Bulvarı’nda yıkılan Pınar Apartmanı’nın enkazında çalışma yapan çok sayıda arama kurtarma ekibi, önce 17 yaşındaki Muhammed Enes Yeninar’a, ardından da ağabeyi 21 yaşındaki Baki Yeninar’a ulaştı. İki kardeş, ambulansla hastaneye götürüldü.

ADIYAMAN’DA ÇETİN’E ULAŞILMAK ÜZERE

Adıyaman’da da 18 yaşındaki Muhammed Cafer Çetin’in, enkazdan çıkarılmak üzere olduğu görüntülere yansıdı. Çetin’in annesi ile 3 kız kardeşinin ise enkaz altında olduğu belirtildi.

3 KARDEŞİN OLDUĞU ENKAZDAN SES GELDİ

Öte yandan üç kız kardeşin olduğu Seçkinler Apartmanı enkazından sabah saatlerinde ses gelmesi üzerine ekipler bu noktaya yoğunlaştı. Enkazda gerçekleştirilen hassas dinlemenin ardından ekipler tünel açarak, kardeşlere ulaşmaya çalışıyor.

Enkaz çevrelerinde ise umutlu bir haber bekleyişi sürüyor.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.