Demirtaş: Nasıl oy kullanılacağını, tüm detaylarıyla mutlaka anlatın

Demirtaş sosyal medya hesabı üzerinden, seçim çalışması çağrısında bulunduğu gençlere bir kez daha seslendi. Demirtaş, “Nasıl oy kullanılacağını, tüm detaylarıyla mutlaka anlatın” dedi.

Demirtaş: Nasıl oy kullanılacağını, tüm detaylarıyla mutlaka anlatın
Yayınlama: 06.05.2023
A+
A-

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabı üzerinden seçim çalışmalarına dair paylaşımlarına hız kesmeden devam ediyor. Demirtaş, gün içerisinde seçim çalışmaları için seslendiği gençlere bir kez daha seslenerek “Nasıl oy kullanılacağını, tüm detaylarıyla ve örnek pusulaları göstererek, özellikle ileri yaştaki yakınlarınıza mutlaka anlatın” dedi.

Demirtaş paylaşımlarına örnek pusula görselleri de ekleyerek gençlere, “Lütfen herkesin zaten bildiğini düşünmeyin” ifadelerini kullandı.

Demirtaş oy kullanma işlemini ise şöyle anlattı:

“Size iki pusula ve bir zarf verilecek. Mühür, kabinde olacak. Partilerin olduğu pusulada sadece Yeşil Sol Partinin altındaki yuvarlak alana mühür basacaksınız. Başka hiçbir şey yapmadan, pusulayı dışa doğru katlayacaksınız.

Cumhurbaşkanı adayları pusulasında sadece Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının altındaki yuvarlak alana mühür basacaksınız. Başka hiçbir şey yapmadan, pusulayı dışa doğru katlayacaksınız.

Daha sonra da her iki oy pusulasını birlikte, aynı zarfa koyacaksınız. Hepsi bu kadar.”

Haber Merkezi