CHP Bursa Milletvekili Aydın Maraş’tan seslendi: Depremin merkez üssü Ankara’daki bürokrasi

Maraş’ta bulunan CHP’li Erkan Aydın, durumun çok kötü olduğunu anlattı. Aydın, “Depremin merkez üssü, Ankara’daki bürokrasi. Hâlâ daha çadırlar ulaşmış değil, ısıtıcılar yeteri kadar ulaşmış değil” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Aydın Maraş’tan seslendi: Depremin merkez üssü Ankara’daki bürokrasi
Yayınlama: 12.02.2023
A+
A-

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin merkezi olan Maraş’ta ikinci depremin merkez üssü Elbistan olmak üzere diğer ilçe ve köylerine gitti.

Aydın, Afşin ilçesinde bugün yaptığı açıklamada bölgede hâlâ kaos ortamı olduğunu ve organizasyondaki aksaklıkları gidermek, vatandaşların yaralarını sarmak için mücadele ettiklerini söyledi. Deprem öncesinde olası bir afet için hiçbir çalışma yapılmadığını ve hiçbir senaryonun düşünülmediğini belirten Aydın, şunları söyledi:

“Şu anda Kahramanmaraş Afşin’deyiz. Depremin yedinci günündeyiz. Gördüğünüz gibi durum burada gerçekten kötü. Ancak yedi günlük gözlemlerimizde şunu çok net söyleyebiliriz; depremin merkez üssü, Ankara’daki bürokrasi. Hâlâ daha çadırlar ulaşmış değil, ısıtıcılar yeteri kadar ulaşmış değil. Hava şartları kötü olabilir, gece -20’leri bulan soğukta insanlar burada yaşamaya çalışıyorlar. Gündüz şu anda -12, güneşe aldanmayın. Ama şunu çok net görüyoruz; depremin 509 yıldır geleceğini söyleyen uzmanları dinlemeyen genel ve yerel yönetim, göz göre göre buradaki depreme hiçbir hazırlık yapmamış. Hiçbir afet kriz planı yok. Afetten sonra ne yapılacağı ile ilgili, bizzat şahit oluyoruz, hiçbir plan yok, hiçbir öngörü yok. O yüzden depremin ana üssü Ankara’daki bürokrasi diyoruz.”

ANKA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.