Bakan Bozdağ, İYİ Parti ile görüştü

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, muhalefet partilerine başörtüsü hakkında anayasa değişikliği önerisiyle bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan Bozdağ, İYİ Parti ile görüştü
Yayınlama: 02.11.2022
A+
A-

AK Parti heyeti CHP ve HDP’nin ardından son olarak İYİ Parti ile görüştü.

CHP’DEN ÖNERİYE RET

AK Parti heyeti, bugün CHP ve HDP’ye de öneriyle ilgili ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret sonrası CHP adına açıklama yapan Engin Altay, “Birden çok maddeli bir anayasa değişikliğinin seçime 7 ay kalmışken yapılması doğru olmadığını düşünüyoruz. Yeni anayasanın yeni parlamentonun işi olduğunu düşünüyoruz. AK Parti’nin ‘çalışmaları birlikte olgunlaştıralım’ önerisinin içinde olmayacağımızı ifade ettik. AK Parti’nin gerçekleştirmek istediği anayasa değişikliği çalışmasının içinde olmayacağımızı söyledik.” dedi.

HDP adına açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ise, “Tutumumuzu eş genel başkanlarımız ve Merkez Yürütme Kurulu’muzla yaptığımız değerlendirme sonucunda kamuoyuyla paylaşacağız. Bugün sohbet ettik. Kıyafet özgürlüğüne, türbana dair, kadın haklarına dair bizim tutumumuz zaten net. Ama böyle bir dönemde nasıl bir karar alacağımızı, ilgili kurullarımızla birlikte karar vereceğiz.” şeklinde açıklama yaptı.

CHP ve HDP ziyareti sonrası Bozdağ ve beraberindeki heyet son olarak İYİ Parti Grup Başkanvekili İsmail Tatlıoğlu ve Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ile görüştü.

Basına kapalı gerçekleştirilen ve 1 saat süren görüşmede, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, İYİ Parti Antalya milletvekilleri Hasan Subaşı ile Feridun Bahşi de yer aldı.

Adalet Bakanı Bozdağ, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, hazırlıkları hakkında bilgilendirme yaptıklarını belirtti.

Görüşmede somut bir teklif metni sunmadıklarını ifade eden Bozdağ, “Hazır bir teklifle gitme değil de onların görüşlerini de alarak bu süreci ona göre şekillendirme düşüncesiyle yapılan bir ziyaret olduğu için kendilerine somut bir metin sunmadık ama genel bir çerçeveyi kendileriyle paylaştık. Onlar kendi açılarından değerlendirmeyi yapacaklardır. Bu çalışmalar bittikten sonra istişare ettiğimiz değerli gruplarımızın görüşleri ve önerileri de ortaya çıktıktan sonra bu metne son şeklini verip kamuoyuyla paylaşacağız. Milletvekilleri de bu teklifi TBMM’ye sunacaklardır” diye konuştu.

İYİ Parti Grup Başkanı Tatlıoğlu da konuyu Genel Başkan Meral Akşener ve partinin kurullarında görüştükten sonra kararlarını paylaşacaklarını kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.