Altılı Masa ‘Erdoğan aday olamaz’ dedi, AK Parti’den yanıt geldi

Altılı Masa’nın bugün gerçekleşen toplantısı sonrası yapılan yazılı açıklamada ‘Erdoğan yeniden aday olamaz’ sözlerine yer verilmişti. Bu sözlere sosyal medya hesabından yanıt veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Recep Tayyip ERDOĞAN’ın adaylığının önünde hiçbir engel yok. Korkunun ecele faydası yok. En güçlü adayınızla gelin. Yine kazanacağız.” dedi.

Altılı Masa ‘Erdoğan aday olamaz’ dedi, AK Parti’den yanıt geldi
Yayınlama: 26.01.2023
A+
A-

Altılı Masa’nın bugün düzenlenen 11’inci toplantısından sonra yapılan yazılı açıklamada “Anayasa ve kanunda hiçbir tereddüte yer vermeyecek kadar açık bir şekilde düzenlenmiş olan hükümler uyarınca, TBMM yenileme kararı almadığı müddetçe, Sayın Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde bir kez daha aday olması mümkün değildir. Cumhurbaşkanının, Anayasa’ya aykırı olarak üçüncü kez adaylığını ilan etmesi demokrasi tarihimize eklediği bir diğer kara sayfadır. Anayasa’yı yok sayan bu başıboşluğu kabul etmediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verilmişti.

Altılı Masa’nın ‘Erdoğan aday olamaz’ açıklamasına Ak Parti adına yanıt Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’dan geldi.

“EN GÜÇLÜ ADAYINIZLA GELİN”

Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugüne dek Cumhurbaşkanımızın adaylığını tartışmaya açmadınız. ‘Erdoğan’ı yeneceğiz’ dediniz. Seçim ve mağlubiyet yaklaştıkça korkmaya başladınız. Kendi aday çıkaramama beceriksizliğinizi perdelemeye çalışıyorsunuz. Anayasa ortada, yasa açık. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın adaylığının önünde hiçbir engel yok. Korkunun ecele faydası yok. En güçlü adayınızla gelin. Yine kazanacağız.”

“ADAYLIK ÖNÜNDE ENGEL YOK”

Konuya dair bir diğer açıklama ise AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi.

Turan ise şunları söyledi:

“Altılı Masa’nın 11 ayda 11.toplantısı! Sonuç; yine sıfır! Adayda uzlaşamayınca Sn Erdoğan’ın adaylığı konusunda eski bilinen hukuk dışı iddiaları tekrar etmişler Oysa Erdoğan’ın bşk sisteminde 2.dönem için aday olduğunu, adaylık önünde hiçbir engel olmadığını defalarca anlattık

Eğer Sn Erdoğan 2028’de aday olmak isterse o zaman Meclis kararına ihtiyaç var. Bugün asla. Seçmeniniz sizden aday bekliyor, bayatlamış Sabih Kanadoğlu taktiklerini değil! Bırakın bunları, ihtiyaçsa YSK tartışsın, siz adayınızı çıkarın karşımıza!”

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.