Tarkan: İhmallerin bedelini millet canıyla ödedi

Ünlü şarkıcı Tarkan, Maraş merkezli yaşanan deprem sonrası yaptığı yazılı açıklamada ihmallere dikkat çekerken, yeterli önlemler alınsaydı yıkımın bu boyuta ulaşmayacağını söyledi.

Tarkan: İhmallerin bedelini millet canıyla ödedi
Yayınlama: 15.02.2023
A+
A-

Maraş merkezli yaşanan depreme dair ünlü şarkıcı Tarkan Twitter hesabından bir açıklama yayınladı.

Deprem sonrasında sıkça dile getirilen ihmallere dikkat çeken Tarkan, yetkili mercilerin bilim insanlarına kulak verseydi yıkımın bu boyuta ulaşmayacağını söyledi. Tarkan, ihmalkarlığın bedelini insanların canıyla ödediğini ifade etti.

Tarkan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Yaşanılan deprem felaketini ben de herkes gibi büyük üzüntü ve gözyaşlarımla izledim, izliyorum.

Biliyorum çok kez altı çizildi ama ben de söylemeden edemeyeceğim. Deprem ülkesi olan memleketimizde yetkili merciler, bilim insanlarının uyarılarına kulak verseydi ve gerekli önlemler önceden alınsaydı depremin verdiği tahribat bu boyutta yaşanmayacaktı. İhmalkarlığın bedelini bu millet yine canıyla ödedi. 

“MİLLETİMİZ BUNLARI HAK ETMİYOR”

Milletçe içimiz yanarken, herkes tek yürek olmuşken, arama kurtarma ekipleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaş günlerdir canla başla umutların sönmemesi için mücadele ederken, yetkililerden kimse samimi bir üzüntüyle elini kalbine, vicdanına koyup kabul etmiyor bu sonucun hatalarını, ihmalkarlığını. Aksine binlerce insanın ölümünden sorumlu olanlar değil yardıma koşanlar ateşe veriliyor. İnanılır gibi değil…

Çok yazık… Milletimiz bunu hak etmiyor.”

Haber Merkezi