SOL Parti’den Bursa buluşması: Bu seçim iktidarın sonu olacak

SOL Parti Bursa İl Örgütü, bugün Bursa’da kitlesel buluşma gerçekleştirdi. Kent Meydanı’nda yapılan buluşmada konuşan SOL Parti Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen, “Bu ülkenin tüm muhalefet güçleri ve yurtsever insanlarıyla omuz omuza vereceğiz. Onları hak ettiği yere, tarihin çöplüğüne mutlaka ama mutlaka göndereceğiz.” dedi.

SOL Parti’den Bursa buluşması: Bu seçim iktidarın sonu olacak
Yayınlama: 22.01.2023
A+
A-

SOL Parti Bursa İl Örgütü, ‘Yeter, gönderelim’ sloganıyla Bursa’da kitlesel buluşma gerçekleştirdi.

İlk olarak Osmangazi Metrosu’nda buluşan partililer, buradan Kent Meydanı’na doğru bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Buluşmanın ana gündemi ise SOL Parti’nin önümüzdeki seçimlerde takınacağı tavır ve kendilerinin bu seçime dair ana mücadele başlıkları oldu.

SOL Parti adına yaptığı açılış konuşmasıyla kitleyi selamlayan İl Başkanı Uğur Kurt, partililerin yanı sıra Bursa’da fabrikalarda direnen işçilerin de buluşmaya katıldığını ifade etti.

“KENDİLERİNE YETER DİYECEK DURUMA GELDİLER”

Bir gün önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa ziyaretini hatırlatan Kurt, AK Parti’nin seçim sloganı olan “Yeter, söz milletin” sözüne atıfta bulunarak, “Düşünün, yirmi yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar ve yirmi yılın sonunda kendi kendilerine yeter diyecek duruma geldiler. Bu ülkede alınan her kararı iki dudağı arasına sıkıştırmaya çalışan zat ‘Söz milletin’ diyebiliyor. 20 yıllık iktidarınızda hangi kararı bu halka sordunuz diye adama sormazlar mı?” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Meclis’te kabul edilen Uludağ Alan Başkanlığı yasa teklifine değinen Kurt, “Hangi yasayı çıkartırsanız çıkartın, Uludağ’ın daha fazla ranta açılmasına izin vermeyeceğiz, buna hep birlikte direneceğiz. Herkes bilsin, ferman saltanat heveslilerininse, meydanlar, alanlar, bizim. Dağıyla, taşıyla, ormanıyla suyuyla, tüm dokusuyla, bu kent bizim.” dedi.

“TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERECEĞİZ”

Mayıs ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin AK Parti’nin son seçimi olacağını söyleyen SOL Parti Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen, “Bu ülke topraklarında Denizlerden, Mahirlerden, Fikri Sönmezlerden aldığımız güçle meydan okuyoruz. Sizin hilelerinizi de zorbalığınızı da hepsini bu ülkenin başından def edeceğiz. Onlar yeni baskılar, hileler, yasaklarla kaybedecekleri seçimi kazanmak için her türlü hileye başvuracaklar. Ama bu kez bu meydandan ilan ediyoruz. Bu ülkenin tüm muhalefet güçleri ve yurtsever insanlarıyla omuz omuza vereceğiz. Onları hak ettiği yere, tarihin çöplüğüne mutlaka ama mutlaka göndereceğiz.” şeklinde konuştu.

Seçimin ilk turda sonuçlanması gerektiğinin altını çizen İşleyen, muhalefete yaptığı çağrıda ülkenin ezilen kesimlerinin yol sayılmaması uyarısında bulundu.

Buluşmada söz alan Barutçu Tekstil işçisi fabrikada 6 yıldır çalıştığını ancak kötü çalışma koşulları nedeniyle sendikaya üye oldukları için 9 kadın işçi olarak işten atıldıklarını dile getirdi. 98 gündür direnişlerine devam ettiklerini dile getiren işçi, tüm Bursalılar’a da direnişe destek çağrısında bulundu.

Haber Merkezi