Okan Şahin Nilüfer Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı

Üç dönem boyunca Bursa Eczacı Odası Başkanlığı görevini yürüten Okan Şahin, 31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçimlerde Nilüfer Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

Okan Şahin Nilüfer Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı
Yayınlama: 01.12.2023
A+
A-

2024 yılı Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi birçok isim aday adaylığını açıklamaya başladı. Bir önceki dönem Eczacılar Odası Bursa Şube Başkanı Okan Şahin CHP Nilüfer Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen açıklamaya CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Fevzi Çakmak, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek, Feridun Tetik,  ilçe başkanları ve  parti üyeleri katıldı.

Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, yaklaşan yerel seçimler öncesinde adaylık başvurularının yoğun bir şekilde devam ettiği süreçle ilgili bir açıklama yaptı. Özgür Şahin, genel merkezden başlayan değişim sürecinin adaylık başvurularına yansıdığını belirtirken, tüm adaylara teşekkür etti ve başarılar diledi.

Adaylık başvurusu yapan isimler arasında yer alan eski Eczacılar Odası Başkanı Okan Şahin’in ilk adaylık açıklamasını yapacağını duyuran Başkan Özgür Şahin, Okan Şahin’e başarılar dileyerek yolunun açık olmasını temenni etti. Ayrıca, demokratik bir ortamda geçmesi beklenen seçim sürecinin Nilüfer halkı için en iyi adayın seçilmesine vesile olmasını umduğunu belirtti.

“DAHA YAŞANABİLİR BİR NİLÜFER İÇİN FARKLI BİR BAKIŞ AÇISINA İHTİÇ VAR”

Nilüfer’in hızlı ve orantısız büyümesine dikkat çeken Okan Şahin, ilçenin daha yaşanabilir, dirençli ve sürdürülebilir bir hale getirilmesi için yeni bir bakış açısına ihtiyaç olduğunu vurguladı. Parti içindeki değişim rüzgarlarına da atıfta bulunan Şahin, bu değişimin sadece partililerin değil, umudunu kaybetmeden sandığa giden vatandaşların da arzusu olduğunu belirtti.

Şahin, seçim sürecinde verilen sözlerin Nilüfer’de hayata geçirileceğini ifade ederek, partisinin sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla halkın yanında olacaklarını söyledi.

“NİLÜFER EKONIMİK KRİZİN EN FAZLA ETKİLEDİ KENTLERDEN BİRİ”

İlçenin yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Şahin, “Bugün dışarıdan Nilüfer’e yeni gelen bir yurttaşımız baktığı zaman her şeyi güllük gülistanlık görüyor, ancak buyrun sokakları birlikte gezelim. Nilüfer, maalesef ki sokakları arasında dahi uçurum gibi farklılıkları olan bir kent haline geldi. İktidarın yaşatttığı ekonomik krizin en fazla etkilediği kentlerden biri haline geldi. Onun için de diyoruz ki, Nilüferimizin sosyal demokrat belediyecilik anlayışında iyileştirmeye ihtiyaç vardır. Bugün Nilüfer’de devletin ana görevleri olan eğitimi sağlık ve güvenlik alanlarında dahi maalesef önemli eksiklikler var. Nilüfer’de devlet okulu olmayan mahalleler var, yurttaşlarımız özel okullara mahkum edilmiş halde.  Aile sağlığı merkezi olmayan veya apartman altında, derme çatma koşullarda hizmet vermek zorunda kalan, yine özel hastanelere mahkum edilmiş bir sağlık sistemi var.” dedi.

“ADİL, ŞEFFAF, HESAP VEREBİLİR VE KATILIMCI BİR SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK”

Yerel seçimlerin yanı sıra genel seçimlerin de önemine değinen Şahin, Nilüfer’deki başarıların iktidarın değiştirilmesine katkı sağlayacağını dile getirdi. Şahin, Nilüfer’i yönetme vizyonunu ise “Adil, şeffaf, hesap verebilir ve katılımcı bir sosyal demokrat belediyecilik” olarak açıkladı.

Önümüzdeki dönemde Nilüfer’in genç nüfusu, tarım ve diğer alanlardaki eksikliklere vurgu yapan Şahin, projelerini detaylı bir şekilde halkla paylaşacaklarını belirtti. Şahin, hedefinin Nilüfer’i sosyal demokrat belediyecilikle dünya çapında örnek bir merkez haline getirmek olduğunu aktardı.

Bu önemli dönemeçte Nilüfer’de yaşayan vatandaşlara umut olma sözü veren Şahin, partisinin temsil ettiği sosyal demokrat değerlerle birlikte, Nilüfer’in yeni bir başlangıç yapacağını vurgulayarak konuşmasını tamamladı.

Haber Merkezi