Kılıçdaroğlu Urfa’da: Her elini kolunu sallayan müteahhit olmasın

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Urfa’da: “Her elini kolunu sallayanın müteahhit olmadığı, inşaat yapmadığı, belediyelerin daha dikkatli görevlerine daha fazla özen verdiği bir Türkiye istiyoruz.”

Kılıçdaroğlu Urfa’da: Her elini kolunu sallayan müteahhit olmasın
Yayınlama: 11.02.2023
A+
A-

 

Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu kentlerde incelemelere devam ediyor. Sabah Malatya’da inceleme yapan Kılıçdaroğlu, buradan Diyarbakır’a geçti. Kılıçdaroğlu Diyarbakır’daki incelemelerinin ardından da Urfa’ya gitti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Urfa’daki incelemelerinin ardından basın açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

GECEYİ BURADA, ŞANLIURFALI KARDEŞLERİMİZ İLE BERABER GEÇİRECEĞİZ: “Bugün önce Malatya’ya uğradık. Sonra Diyarbakır’a uğradık. Şimdi Şanlıurfa’dayız. Geceyi burada, Şanlıurfalı kardeşlerimiz ile beraber geçireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanı arkadaşlarımla bu gezileri yapıyoruz. Yaşanan sorunları doğrudan vatandaşın kendisinin bize anlatmasını ve bizim de sorunlara çözüm üretmek için çaba harcıyoruz. Onlar anlatıyorlar, biz de sorunlara vakıf olduktan sonra çözüm üretmeye çalışıyoruz.

HER ELİNİ KOLUNU SALLAYANIN MÜTEAHHİT OLMADIĞI, İNŞAAT YAPMADIĞI BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ: Şanlıurfalı kardeşlerime; hayatlarını kaybedenler için Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Türkiye, büyük ve çok güzel bir ülke. Bu tür acılar maalesef zaman zaman karşılaştığımız acılar. Umuyoruz ve diliyoruz, artık kentlere gerekli önem, değer verilir. Binalar sağlıklı ve sağlam yapılır. Her elini kolunu sallayanın müteahhit olmadığı, inşaat yapmadığı bu işte yetkin insanların çalıştırıldığı, belediyelerin daha dikkatli görevlerine daha fazla özen verdiği bir Türkiye istiyoruz.

HEDEFİMİZ HER OLAYDAN BİR DERS ÇIKARMAK VE AYNI ACILARI YAŞAMAMAK: İnsan hayatı çok değerlidir. Hepimiz, kamuda görev yapan herkes, görevini yaparken insanlara ve insan hayatına gerekli saygıyı ve önemli vermek zorundadır. Zaman zaman Türkiye’nin bu tür acı olaylarla karşılaşmasının tanığıyız. Belli zaman dilimleri itibariyle büyük olaylarla karşılaşıyoruz. Gönül ister ki her olaydan bir ders çıkarmak ve aynı acıları yaşamamak. Bizim hedefimiz, amacımız bu.

VATANDAŞTAN TOPLANAN VERGİLERİN DOĞRU, GÜVENLİĞİ İÇİN HARCANDIĞI BİR SÜRECİ BAŞLATMAK ZORUNDAYIZ: Elbette ki bir deprem coğrafyasında yaşıyoruz. Ama en azından dayanıklı binalar yapmak, insanların hayatını tehlikeye atmamak gibi siyasetçilerin bir görevi vardır. Vatandaştan toplanan vergilerin doğru yere harcandığı, vatandaşların güvenliği için harcandığı, binaların sağlıklı bir zeminde inşa edildiği bir süreci başlatmak zorundayız. Yapmadığımız takdirde bu tür acılarla karşılaşıyoruz. Sonunda ölenlere Allah’ta rahmet, diğer vatandaşlarımıza da başsağlığı diliyoruz.

KENTLER, YAŞANABİLİR OLMALI. HEPİMİZ BU KENTLERDE HUZUR İÇİNDE YAŞAYABİLMELİYİZ: Artık deprem eğer olacaksa kentlerde dayanıklı binalar olmalı. Kentler, yaşanabilir olmalı. Hepimiz bu kentlerde huzur içinde yaşayabilmeliyiz. Ben tekrar Şanlıurfalı kardeşlerime hem iyi akşamlar diliyorum hem morallerini bozmamalarını diliyorum. Türkiye büyük, güzel ve zengin bir ülke. Bu zenginlik, büyüklük içinde hepimiz görevimizi yaptığımız zaman göreceksiniz daha güzel bir Türkiye hep beraber, birlikte yaşayacağız.”

Haber Merkezi