Kılıçdaroğlu siyasi partilere çağrıda bulundu: ‘Afetin faturasını gençlerimize ödetmeyelim’

CHP lideri Kılıçdaroğlu, üniversitelerin kapatılmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Afetin faturasını gençlerimize ödetmeyelim. Genel Merkez binamız dahil, örgütümüzün tüm mekanlarını vermeye hazırım. Buna aile evlerimiz de dahildir” dedi.

Kılıçdaroğlu siyasi partilere çağrıda bulundu: ‘Afetin faturasını gençlerimize ödetmeyelim’
Yayınlama: 12.02.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtlara depremzedelerin yerleştirileceğini, açıklamasından sonra KYK yurtları boşaltılmaya başlandı. Üniversitelerde eğitimin yaza kadar uzaktan olması kararıyla birlikte karara tepkiler de gecikmedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla karara tepki göstererek siyasi partilere çağrıda bulundu.

Üniversiteleri uzaktan eğitime alma kararının yeniden gözden geçirilmesini beklediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Biz siyasal partiler olarak Türkiye’deki tüm altyapımızı açalım, afetin faturasını gençlerimize ödetmeyelim, onları hayattan koparmayalım. Genel Merkez binamız dahil, örgütümüzün tüm mekanlarını vermeye hazırım. Buna aile evlerimiz de dahildir. Bu sefer gençlere dokunmayalım. Elimizde bir tek onlar kaldı” dedi.

 

Haber Merkezi