Haluk Levent: Bağışları hiçbir kuruluşa teslim etmem

AHBAP derneğinin kurucusu ve başkanı Haluk Levent, bu akşam yapacağı açıklamayı öne çekti. Levent, “İlk iş TOKİ ile görüştüm. Acil konut yaptıracağız!” dedi.

Haluk Levent: Bağışları hiçbir kuruluşa teslim etmem
Yayınlama: 16.02.2023
A+
A-

Birçok afetin ardından olduğu gibi Maraş merkezli depremler sonrasında yaptığı yardımlarla gündemden düşmeyen AHBAP derneğinin kurucusu ve başkanı Haluk Levent sıkça hedef gösterildi.

Bugün akşam saat 22.00’de bir açıklama yapacağını duyuran Levent açıklamasını öne çekti.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan Levent, “O kadar çok spekülasyon yapıldı ki herkes ama herkes toplanan bağışlara el konulacağını, Kızılay’a ya da Afad a aktaracağımı yazıp çiziyor. Olay daha çok büyümesin diye açıklamamı erkenden yapayım dedim” ifadelerini kullandı.

Levent sözlerini şöyle sürdürdü:

“Açıklayacağım durumdan önce şunu söyleyeyim. Sizin paranız benim namusum! Hiç kimseye kuruluşa vermem! Veremem!
Kimse de benden istemedi! Şu an yüzbinlerce insan evsiz donuyor. İlk iş TOKİ ile görüştüm. Acil konut yaptıracağız! Açıklayacağım konu şuydu: Son 2 günde bazı işgüzarların sahada AHBAP faaliyetlerinin çalışmalarını aksatmaya yönelik girişimleri olduğunu gördük. Tıkanma noktasına gelmiştik. Dünden beri ilgili yerlere onları şikayetimizi belirttik. Sağ olsun yetkililer olayı çözdüler. Sahadayız. İşimizin başındayız. Daha önce açıkladığımız planları harfiyen uygulayacağız. Bu bütçenin biraz daha fazla miktarı tekrar bağış olarak gelince acil eylem planımıza geçtik ve evi yıkılmış canlarımıza konut yaptırmaya karar verdik! Bilginize ”

Haber Merkezi