“Giderlerse gitsinler” demişti: Erdoğan’da yurtdışındaki hekimlere ‘eve dönün’ çağrısı

Geçtiğimiz yıl yurt dışına giden doktorlara “Giderlerse gitsinler” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kez bir kamu spotu yayınlayarak yurt dışındaki doktorlara ‘eve dönün’ çağrısı yaptı.

“Giderlerse gitsinler” demişti: Erdoğan’da yurtdışındaki hekimlere ‘eve dönün’ çağrısı
Yayınlama: 01.05.2023
A+
A-

2022 yılında çalışma koşullarının iyileştirilmesini isteyen doktorlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtı, “Efendim işte doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlar. Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Buralar boş kalmayacak” demişti.

Seçimlere günler kala Erdoğan bu kez doktorlara eve dönme çağrısı yaptı.

Konuya dair yayınlanan kamu spotunda Erdoğan, “Değerli kardeşim, ‘Uluslararası Lider Araştırmacıları’ programı kapsamında sizi yuvanıza, ülkenize dönmeye davet ediyorum. Bilimsel çalışmalarınız için gereken tüm imkanlar devletimiz tarafından sağlanacaktır. En kalbi selamlarımla” şeklinde konuştu.

Kamu spotunun devamında şu ifadeler yer aldı:

“Bu ülke birçok cevherini imkansızlıklar yüzünden kaybetti. Artık buna bir son verip yarım kalan hayallerimizi tamamlama zamanı… 2018 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Eve Dönüş Projeleri’ kapsamında yabancı ülkelerde faaliyet gösteren 6 bin bilim insanını milletimize geri kazandırdık.”

ANKA