Bursa’da taksiciyi 20 yerinden bıçaklayan şüpheli, aynı duraktan başka bir taksi çağırarak kaçmış

Bursa’da 35 yaşındaki taksi şoförü Yunus Emre Yüksel, 20 yerinden bıçaklanarak ağır yaralandı ve ormana terk edildi. 19 yaşındaki şüpheli, gasp ettiği taksiyle kaçtı. Ağır yaralı Yüksel, pikniğe giden iki polis memuru tarafından kurtarıldı. Şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor.

Bursa’da taksiciyi 20 yerinden bıçaklayan şüpheli, aynı duraktan başka bir taksi çağırarak kaçmış
Yayınlama: 21.05.2024
A+
A-

Bursa’da, 35 yaşındaki taksi şoförü Yunus Emre Yüksel’i 20 yerinden bıçaklayarak ormana bırakan ve ticari taksiyi çalan 19 yaşındaki şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor. Ağır yaralanan taksici Yüksel, tesadüfen pikniğe giden iki polis memuru tarafından bulunarak kurtarıldı.

Olay, Mudanya ilçesine bağlı Çepni Mahallesi’nde meydana geldi. Taksici Yunus Emre Yüksel, Mudanya ilçe merkezinden aldığı 19-20 yaşlarındaki erkek bir müşteriyle Eskişehir’e gitti. Bursa’ya dönüşte müşterinin isteği üzerine Çepni Mahallesi’ne geldi. Aracı durdurduğu sırada, yan koltukta oturan müşteri tarafından 20 yerinden bıçaklandı. Ağır yaralanan Yüksel, kırsal bir alana bırakıldı ve şüpheli taksiyi alarak kaçtı.

Şüpheli, Yüksel’in taksisiyle Mudanya ilçe merkezine geldi, taksiyi park etti ve bir restorana giderek alkol aldı. Daha sonra, Yüksel’in çalıştığı taksi durağından bir başka taksi çağırarak şehir merkezine gitti. Takside müziğin sesini açmasını istediği şoföre, “Acımız var, bir arkadaşımızı bıçakladılar” demesi üzerine “Yaa öyle mi olmuş, çok üzüldüm” diyerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Mesai arkadaşları, Yüksel’in kullandığı ticari taksinin uzun süre hareketsiz kalmasından şüphelenerek cep telefonu ile kendisine ulaşamayınca taksinin yanına gitti. Park halindeki taksinin içerisinde yoğun miktarda kan olduğunu gören diğer sürücüler, durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri taksiyi inceleme altına aldı.

Ormanda piknik yapmaya gelen iki polis memuru, kanlar içinde yatan Yunus Emre Yüksel’i fark ederek hemen 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Ağır yaralı halde ambulansa bindirilen Yüksel, Bursa Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan genç taksicinin 20 gün önce baba olduğu ve hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Savcılıktan yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı JASAT ekiplerince şüpheliyi yakalama çalışmalarının devam ettiği ve yağmalanan ticari taksinin suç aletiyle birlikte bulunduğu bildirildi.

Taksi Durağı Başkanı Mustafa Su, yaşanan olaydan dolayı üzüntülü olduklarını belirterek, “Akşam saat 17.30-18.00 civarıydı. Taksi park halinde bulunmuş, içinde kanlar vardı. GPS kayıtlarına bakarak polise haber verdik. Ormanda arama yaparken piknik yapan polis arkadaşlar bulmuş. Şüpheli arkadaşımızı bıçaklayıp orada bırakmış, taksiyi ilçe merkezine park edip başka bir taksiye binerek Bademli’deki bir restorana gitmiş. Köftesini yemiş, rakısını içmiş, sonra Bursa şehir merkezine devam etmiş. Yolda müzik açtırmak istemiş. Bizim arkadaşımız da ‘Zaten başka bir arkadaşımız yaralandı, kontak kapatacağız’ demiş. Saldırgan da ‘Öyle mi olmuş, geçmiş olsun’ demiş. Bu olaydan dolayı hepimiz üzüntülüyüz” diye konuştu.

Saldırganı yakalama çalışmaları sürüyor.

İHA