Faik Öztrak Bursa’da: Erdoğan yapacağını yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Nilüfer İlçe Binası’nın açılışını gerçekleştirmek için Bursa’ya geldi.

Faik Öztrak Bursa’da: Erdoğan yapacağını yaptı
Yayınlama: 29.04.2023
A+
A-

CHP Bursa Nilüfer İlçe Başkanlığı, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın katılımıyla yeni ilçe binasını törenle açtı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Nilüfer İlçe Binası’nın açılışını gerçekleştirmek için Bursa’ya geldi. Açılışa Öztrak’ın yanı sıra Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Erkan Aydın, Tekirdağ Milletvekili Özcan Aygün, CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Gelecek Partisi kontenjanı CHP Milletvekili Adayı Alparslan Yıldız CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal Eski Devlet Bakanı Turhan Tayan, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İl Başkanı Turgut Özkan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, Milletvekili adayları, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İYİ Parti Nilüfer İlçe Başkanı Levent Öncü, ile meclis üyeleri, ile ve ilçe başkanları ile yöneticileri ve çok sayıda parti mensubu katıldı.

Açılışta konuşan CHP Nilüfer ilçe Başkanı Fırat Yılmaz şunları söyledi;

“2010’lu yıllarda başlayan ilçe binası serüvenini bugün taçlandırıyoruz. Çok değil, 15 gün sonra bu alan tarihin en büyük kutlamasına sahip olacak. Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu’nun yaktığı meşale yanmaya devam ediyor. 64 mahallesi bulunan Nilüfer’de 1053 sandık üyesi bulunacak. Sandık görevlilerine eğitim verildi. Sandık giriş testleri sıfır hata ile sonuçlanmıştır. İlçemizde aldığımız rekor oy olan yüzde 45’i katlamaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ÇANKAYA GİDİŞİNİ BU BİNADAN UĞURLAYACAĞIZ

Vekil adaylarının ilçede yapacakları çalışmaları planlayarak düzenlediklerini ifade eden Yılmaz, “Turgay başkanımın gayretleri ve ilçe binası için 15 yıllık sürüncemeye son verdiğiniz için size teşekkür ediyorum. Bu binadan hak, hukuk, adalet naraları yükselecek. Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu’nun Çankaya’ya gidişini bu binadan uğurlayacağız” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın konuşmasından satır başları şöyle;

Erdoğan, Yüzde 19 olan enflasyonu yüzde 80’in üzerine çıkardı. Hayat pahalılığını azdırdı. Erdoğan yapacağını yaptı. Cari açık düşecek dedi. Cari açık patladı. dış ticaret açığı düşecek dedi. Dış açık rekorlara koştu. Erdoğan yine yapacağını yaptı. Rezervler dolup taşacak dedi. Merkez Bankası’nın döviz kasası 50 milyar dolar açık verdi. Abla, Ronaldo’da, Etiyopya’da bile beter hale geldik. Erdoğan, yapacağını yaptı. Beş yıl önce kilosu kırk dokuz lira olan. eti üç yüz liranın üstüne beş lira olan soğanı otuz liraya çıkarttı. Erdoğan yapacağını yaptı. Bugün açlık sınırı 9 bin 500 lira. Asgari ücret ise 8 bin 500 lira. Bu ülkede çalışanların yarısından fazlası açlık sınırı altındaki ücretle hayata tutunmaya çalışıyor. Erdoğan yapacağını yaptı. Çalışmayan fakir ama çalışan da fakir. Bu ucube rejim, bu milleti bu hale getirdi. Millet hayat pahalılığı ile işsizlik arasında limon gibi sıkıldı. Erdoğan yapacağını yaptı. Bu ülkenin gençleri için bir ev, bir araba sahibi olmak artık hayal oldu. Bursa’da 120metrekare bir evin kirası bu ucube rejim işbaşına geldiğinde bin 300 liraydı. Şimdi 8 bin lira. Erdoğan yapacağını yaptı.

ERDOĞAN, MİLLETİN 418 MİLAR DOLARINI YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKTİ

Taşı sıksa suyunu çıkaracak milyonlarca gencin evde oturduğu, iş bulanın açlık pahasına işe gittiği insanların yaşamadan öldüğü bir ülke. Erdoğan burada da yapacağını yaptı. Bu ülkenin insanları yangın oldu sel oldu öldü. Maden patladı öldü. Deprem oldu öldü. Tüm bu ölümleri engellemekle görevli hükümetin başı fıtrat dedi. Kader dedi. Insanlar enkazların altında devlet nerede diye bağırıp soğuktan öldü. Enkazın başına kırk sekiz saat boyunca Mehmetçiği göndermedi. Erdoğan yapacağını yaptı. Normal hırsız cüzdanınızı, arabanızı, bisikletinizi çalar. Siyasi hırsız ise yüzlerdeki gülümsemeyi çalar. Saray rejimi. Türkiye’de insanların mutluluğunu çaldı. Umudunu çaldı, gülümsemesini çaldı. Saray önce hakkı, hukuku, adaleti bitirdi. Milletin 418 milyar dolarını yandaşa peşkeş çekti. Millet buna sesini çıkarmasın diye de sopalı rejimi kurdu. Milletin yüzündeki gülümsemeyi böyle çaldı. Erdoğan yapacağını yaptı.

14 MAYIS GÜNÜ NİLÜFER HAKKINI ALACAK

21 yılda milletin kesesinden 537 milyar doları faiz lobilerine yedirdi. Bir kuruş vermeden yapıyoruz dediği, geçilmeyen yollar ve köprüler uçulmayan havalimanları için dolarla, avroyla verdiği garantiler karşısında yedi yılda milletin hazinesinden 12 milyar 645 milyon dolar ödedi. Bu parayla 31 tane Fatih Sultan Mehmet Köprüsü veya dört tane Yavuz Sultan Selim Köprüsü veya üç tane Atatürk Barajı yapılabilirdi. Bu parayı vatandaşın cebinden aldı, yandaş müteahhitlerin cebine koydu. Burada da Erdoğan yapacağını yaptı. 14 Mayıs günü Nilüfer hakkını alacak. Bursa hakkını alacak. Türkiye hakkını alacak. Her şey çok güzel olacak. Haydi Nilüfer, haydi Bursa, haydi Türkiye, bu sal bu zulmü sandıkta birlikte bitirelim.

Haber Merkezi