Depremde hayatını kaybeden Eylem Şafak Aydın Muğla’da defnedildi

Sanatçı Orhan Aydın’ın ve Devrimci Parti Genel Başkanı Elif Torun Öneren’in depremde hayatını kaybeden kızı Eylem Şafak Aydın son yolculuğuna uğurlandı.

Depremde hayatını kaybeden Eylem Şafak Aydın Muğla’da defnedildi
Yayınlama: 12.02.2023
A+
A-

Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın ve Devrimci Parti Genel Başkanı Elif Torun Öneren’in depremde enkaz altında hayatını kaybeden kızı Eylem Şafak Aydın’ın cenazesi bugün Muğla Akyaka Ataköy Mezarlığı’na defnedildi. Eylem Şafak Aydın’ın mezarına zeytin ağacı ve çiçekler ekildi.

Evrensel’in haberine göre, Hatay’da kızıyla birlikte enkaz altında kalan ve günler sonra kurtarılan Elif Torun Öneren sabah saatlerinde Dalaman Havalimanı’na geldi. Sabah erken saatlerden itibaren Eylem Şafak Aydın’ın ve ailesinin yakınları, dostları, Emek ve Demokrasi Güçleri, Muğla halkı Ula Belediyesi Akyaka Orman Kafe’de toplanmaya başladı. Eylem Şafak Aydın’ın cenazesi Ataköy Camii den alınarak Ataköy mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze törenine EMEP, HDP, SYKP, Devrimci Parti, SOL Parti, DİSK/Emekli Sen, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetici ve üyeleri ile HDP Milletvekili Musa Piroğlu, CHP Milletvekili Süleyman Girgin katıldı.

Alınmayan önlemlere ve geç başlayan kurtarma çalışmalarına tepki gösteren Elif Torun Öneren, “Bu sisteme karşı mücadele edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi