Başkan Erdem’den Alagöz yanıtı: Bozbey’in payı var

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, İYİ Parti’den CHP’ye transfer olan iş insanı İbrahim Alagöz’ün Nilüfer Belediye Başkanlığı’na aday gösterileceği iddialarına yanıt verdi. Erdem, “Alagöz’ün CHP’ye geçmesinde Mustafa Bozbey’in payının olduğunu düşünüyorum” dedi.

Başkan Erdem’den Alagöz yanıtı: Bozbey’in payı var
Yayınlama: 07.09.2023
A+
A-

İYİ Parti Bursa Milletvekili Adayı İbrahim Alagöz 5 Eylül tarihinde CHP’ye transfer olmuştu. Alagöz’ün CHP’ye katılmasına İYİ Parti Bursa Teşkilatı da sert tepki göstermişti. 

Alagöz’ün parti değişikliği sonrası CHP’den Nilüfer Belediye Başkanlığı’na aday gösterileceği iddialarına yanıt Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’den geldi.

Konuyla ilgili görüşlerini tiviPORT’tan Mustafa Özdal’a açıklayan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Alagöz’ün CHP’ye geçmesinde Mustafa Bozbey’in payının olduğunu düşünüyorum” dedi. Süreç içinde Alagöz’e bir rol verilmesi çabasının olduğunu belirten Erdem, İbrahim Alagöz’ün Nilüfer adaylığı iddialarının organize işler olduğunu ve herkesin Nilüfer ile ilgili bir hesabı olduğunu kaydetti.

“İYİ PARTİ’DEN DEŞİRME BİR İSME NEDEN BAŞKANLIK TEKLİF EDİLSİN?”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun devlet adamı olduğunu ve partinin yetkili kurullarından geçmeyen bir kararı kendi başına almayacağını ifade eden Erdem, Alagöz’e Nilüfer adaylığı teklifi yapıldığı iddiasını saçma bulduğunu kaydetti. Erdem, şöyle devam etti:

“İbrahim Alagöz siyasette tanınmış bir insan olsa hadi yine tamam diyebilirsiniz. Ancak Sayın Kılıçdaroğlu neden İYİ Parti’den devşirme bir isme Nilüfer Belediye başkanlığı teklifi yapsın? Öyle saçmalık olur mu?”

“GELSİNLER NİLÜFER KERVANINA KATILSINLAR”

Yerel seçim sürecinde herkesin gözünün Nilüfer’de olduğunu, birilerine de rol biçildiğini belirten Erdem, “Biz ise yaşananları gülümseyerek izliyoruz. Bize yönelik bakış açısı olumlu. Bizim tanınırlığımız yüksek. Aslında benim çok fazla dikkate aldığım şeyler değil bunlar. Ancak havanda su dövüyorlar. Gelsinler Nilüfer kervanına katılsınlar.”

Haber Merkezi