İYİ Parti’den CHP’ye geçen Alagöz’e tepki: Akşener’e yapılan saygısızlıktır

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu ile İYİ Parti Bursa Milletvekilleri Selçuk Türkoğlu ve Hasan Toktaş’ın yaptıkları ortak açıklamada İbrahim Alagöz’ün İYİ Parti’den CHP’ye geçmesine tepki gösterdi. Yapılan ortak açıklamada, İbrahim Alagöz’ün söylemlerin Meral Akşener’e saygısızlık olduğu belirtildi.

İYİ Parti’den CHP’ye geçen Alagöz’e tepki: Akşener’e yapılan saygısızlıktır
Yayınlama: 06.09.2023
A+
A-

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, İYİ Parti Bursa Milletvekilleri Selçuk Türkoğlu ve Hasan Toktaş tarafından sosyal medyadan ortak bir açıklama yapıldı.

Açıklamada İbrahim Alagöz’ün beyanının milleti yanıltmaya yönelik olduğu kaydedilirken kendisini kontenjandan Bursa 2. Bölge 2.Sıra  Milletvekili Adayı olarak gösteren Akşener’e saygısızlık yapıldığı belirtildi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Hasanoğlu ve İYİ Parti Bursa Milletvekillerinin ortak Alagöz açıklaması şöyle;

Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in bir dönem danışmanlığını yapan İbrahim Alagöz’ün kamuoyuna yansıyan beyanı, milletimizi yanıltmaya yönelik hezeyan olup, kişisel siyasi hesaplarına gerekçe gösterme çabasından ibarettir.

Bu açıklamasında; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in, kendisine İYİ Parti’den Bursa Büyükşehir veya Nilüfer Belediye Başkan adaylığını teklif ettiğini belirten Alagöz, bu teklife rağmen Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçtiğini ifade etmiştir.

Asılsız ve mesnetsiz bir iddiayı içeren bu açıklama son derece talihsiz bir beyandır.

Aynı zamanda da, 14 Mayıs genel seçimlerinde, kendisini, kontenjandan, Bursa 2. Bölge 2.Sıra Milletvekili Adayı olarak gösteren Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

Bizlerin de bilgisi dahilinde gerçekleşen hadisede işin doğrusu şudur:

3 Eylül Pazar günü eşinin yeğeninin düğünü için Bursa’ya gelen Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile düğün salonunda kendisine eşlik ettiğimiz masada ayaküstü görüşen Alagöz, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki yerel seçimlerde Nilüfer Belediye Başkan Adayı olarak kendisini partisine davet ettiğini, bu nedenle de CHP kadrolarına dahil olduğunu, bu konuda kendilerine bilgi vermek istediğini beyan etmiştir. Sayın Genel Başkanımız da kararını saygıyla karşıladığını belirterek, başarılar dilemiştir.

Gerçek bu iken, yalan ve yanlış beyanlarla bir siyasi fırsat yaratmaya çalışmak hem üzücü hem de siyasi ahlak ölçülerinin dışındadır.

Sayın Alagöz açısından talihsiz, bizim açımızdan ise pek de kayda değer olmayan hazin beyanın özü budur.

Milletimizin bilgisine saygıyla sunarız.

Dr. Mehmet HASANOĞLU
Bursa İl Başkanı

Hasan TOKTAŞ
Bursa Milletvekili

Selçuk TÜRKOĞLU
Bursa Milletvekili