Bahçeli’den Sinan Ateş cinayetine ilişkin ilk mesaj

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesi sonrası ilk kez açıklama yaptı. Bahçeli, “30 Aralık 2022 Cuma günü Ankara’nın Çukurambar semtinde hunhar bir suikast vuku buldu. Sislerin dağılması, önünün ve ardının aydınlığa kavuşması için beklemeye başladık. Her gelişmeyi yakından takibe başladık.” dedi.

Bahçeli’den Sinan Ateş cinayetine ilişkin ilk mesaj
Yayınlama: 10.01.2023
A+
A-

Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesi sonrası MHP kanadının sessizliği tartışma konusu olmuştu. Cinayetten sonra taziye mesajı yayınlanmazken, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ve partinin sessizliği sonrası birçok ülkücü sosyal medyada partiden istifa ettiğini duyurdu.

Bahçeli, cinayetle ilgili sessizliğini bugün partisinin grup toplantısında bozdu.

Bahçeli cinayet hakkında şunları söyledi:

“Menfur bir cinayetin içine pirüpak gibi arkadaşlarımızı çekmeye çalışanlara tamam demeyeceğiz. Sabrın boyun eğmek değil, mücadele etmek olduğunu göstereceğiz. Çakal olup bozkurda diş gösterenler, densizin devesi gibi ötenler şunu unutmasınlar ki; tek başına da kalsam davayı çiğnetmeyeceğim. Tek bir ülküdaşımı ezdirmeyeceğim, sonu ölüm de olsa surda gedik açtırmayacağım. Bir cinayet üzerinden kurgu yapanlara haykırıyorum ki adayımız belli, kararımız nettir: Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.

“HER GELİŞMEYİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Davamız dualıdır, Türk milletinin hasıdır. Siyasetteki şehitlik anıtıdır, Turan ülküsünün eğilmeyecek duruşudur. MHP’yi suç örgütleriyle ilişkilendirip Türkiye üzerindeki hain projelerini hayata geçirmeye heveslenenlerin sonuna kadar karşısındayız.

Madem herkes sırasını savdı, herkes taşları döktü, şimdi söz sırası bize gelmiş demektir.

MHP milletinde ve milletinde erimiş bir kahramanlık mefkuresidir. Allah’ın dağına göre kar verdiğini biliyorum. 30 Aralık 2022 Cuma günü Ankara’nın Çukurambar semtinde hunhar bir suikast vuku buldu. Sislerin dağılması, önünün ve ardının aydınlığa kavuşması için beklemeye başladık. Her gelişmeyi yakından takibe başladık. Ortada güpegündüz işlenmiş bir cinayet vardı. Kanlı saldırı gerçekleştikten hemen sonra MHP’ye organize ve örgütlü bir saldırı ivme alarak hız kazandı.

“KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI UNUTMAZ”

Tüm FETÖ’cüler partimize karşı algı operasyonlarıyla yeni bir kalkışma başlattılar. Cinayetin gölgesi MHP’ye düşürülmek istendi. Bir iç hesaplaşmanın olduğu iddia edildi. Böyle zamanlar duygusal taşkınlığın akli melekeleri kilitlediği zamanlardır.

HDP’den CHP’ye, komünistten FETÖ’cüsüne bizi cinayetle aynı karede göstermek gibi vahim bir günaha ortak oldular. Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. Unutmayacak.”

Haber Merkezi