Bahçeli, deprem bölgesindeki illerden birer çocuğun bakımını üstlenecek

Devlet Bahçeli, kurucusu olduğu Devlet Bahçeli Vakfı bünyesinde afet bölgesindeki her bir ilden bir çocuğun insani sorumluluğunu üstleneceklerini duyurdu.

Bahçeli, deprem bölgesindeki illerden birer çocuğun bakımını üstlenecek
Yayınlama: 16.02.2023
A+
A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurucusu olduğu Devlet Bahçeli Vakfı bünyesinde afet bölgesi ilan edilen her ilden refakatçisi olmayan 0-5 yaş aralığındaki bir çocuğun insani sorumluluğunu üstleneceklerini duyurdu.

Bahçeli tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kurucusu olduğum Devlet Bahçeli Vakfı olarak, ‘Büyük Felaketin Mucize Çocuklarına’ sahip çıkmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak, gözyaşlarını silmek, acılarını dindirmek, iyi yetişmelerini temin etmek amacıyla biz de elimizi taşın altına koyuyoruz. Buna göre afet bölgesi ilan edilen illerimizin her birinden; eğer varsa ailelerinin müsaadesi, yoksa devletin yetkili kurumlarının onayıyla, 0-5 yaş grubunda bulunan bir evladımızın insani sorumluluğunu fedakarca üstlenmeye hazır olduğumuzu açıklıyorum. Bu yaş gurubundaki yavrularımızın beslenme ve eğitim gibi temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanında iş ve yuva sahibi olmalarına kadar maddi ve manevi desteği sağlamaya kararlıyız. Depreme maruz kalan illerimizden birer evladımız önce Allah’a, sonra da vakfımıza emanettir.

Çocuklarımız gelecektir. Gelecek riske atılamaz. Yetimlerimiz, öksüzlerimiz, kimi kimsesi olmayan evlatlarımız asla yarınsız ve çaresiz değildir. Kimsesizlerin umudu olmak, huzuru olmak, aşı olmak, sıcak kucağı olmak manevi görevimizdir. Bu görevin ifası için gün bugündür.”

Haber Merkezi