AK Partili müteahhit Şahin Avşaroğlu, ilçe başkanlığı görevinden alındı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaptırdığı binalarda yıkımlar olduğu bilgisi üzerine partisinin Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu’na görevden el çektirdiklerini söyledi.

AK Partili müteahhit Şahin Avşaroğlu, ilçe başkanlığı görevinden alındı
Yayınlama: 17.02.2023
A+
A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu’nun yaptırdığı binalarda yıkımlar olduğunu öğrendiklerini belirtti. Avşaroğlu’nu görevden el çektirdiklerini belirten Kandemir, “Yerine de bir başka arkadaşımızı görevlendirdik” ifadesini kullandı.

Bir yandan arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Kandemir, Hükümetimiz de aynı anda birçok şeyi yapma gayretinde. Bütün milletvekillerimiz, MYK, MKYK üyelerimiz ve teşkilatlarımız, ilk günden itibaren sürecin içinde ve çalışmalara destek olma gayreti içerisinde” ifadesini kullandı.

Depremin ardından bölgedeki AK Parti teşkilatlarından gelen bilgiler doğrultusunda çalışmalar yapıldığını aktaran Erkan Kandemir, şunları kaydetti:

“Tabii bu süreçte bize ulaşan bilgilerin tamamını da çok dikkatli bir şekilde değerlendirdik, değerlendiriyoruz. Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığımızı yapan Şahin Avşaroğlu’nun inşa ettiği yapılarda da yıkımlar olduğunu öğrenince AK Parti olarak derhal görevden el çektirdik ve yerine de bir başka arkadaşımızı görevlendirdik. Bundan sonraki yasal süreci kendisi takip edecek. Sonucunu bilemeyiz ama parti olarak bu konuda en ufak bir tavizimiz asla olmaz. Temel prensipler çerçevesinde gereken adımları atarız.”

Haber Merkezi