Adıyaman’da canlı yayında isyan eden sağlık çalışanı hakkında tutanak tutuldu

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin dokuzuncu gününde, Habertürk canlı yayına girerek iktidara tepki gösteren sağlık çalışanı hakkında jet hızıyla tutanak tutuldu.

Adıyaman’da canlı yayında isyan eden sağlık çalışanı hakkında tutanak tutuldu
Yayınlama: 15.02.2023
A+
A-

Depremin yıktığı kentlerden Adıyaman’da Habertürk canlı yayınına girerek AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yetkililere tepki gösteren sağlık çalışanı hakkında tutanak tutuldu. Sağlık çalışanı tutanağa, “Söylediklerim suç değildir” yazarak imza attı.

Polis, sağlık çalışanına tutanak imzalatmak istedi. Bunun üzerine sağlık çalışanı da tutanağa “Benim gazeteciye anlattıklarım, söylediklerim suç değildir” şerhi düşerek imza attı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) avukatlarından Kamil Tekin Sürek, dün akşam 17.30 sıralarında sağlık çalışanının evine polis geldiğini ve tutanak imzalatmaya çalıştığını söyledi. Avukat da tutanağa şerh düşmesini isteyince sağlık çalışanı, “Benim gazeteciye anlattıklarım, söylediklerim suç değildir” diye bir not yazarak tutanağı imzaladı.

Savcılığın sağlık çalışanı hakkında soruşturma açacağı tahmin ediliyor.

NE DEMİŞTİ?

Sağlık çalışanı canlı yayında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Adıyaman’ı üç gün boyunca kaderine terk ettiler. Herkes imdat diye bağırıyordu ama kimse gelmiyordu. İnsanlar soğuktan öldüler, açlıktan öldüler. Cumhurbaşkanı gelsin buraya, yüzü yetiyor mu gelsin. Adıyaman’da bir tane vekil yok, bir tane insan yok, bir tane üst düzey yönetici yok. Hepimizi sahipsiniz bıraktınız. Bu kolonların altında hepinizin kanı var, tüm üst düzey yöneticilerinin hepsinin kanı var. Hani nerede kriz yönetimi? Hepsi öldü. Uyan artık Türkiye uyan.”

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.