Yenişehir Havaalanı’nda yeni seferler başlayacak

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, önümüzdeki süreçte Arap ve Balkan coğrafyasına Yenişehir Havaalanı’ndan yapılacak uçuşları öncelikli gündem maddesi olarak gördüklerini söyledi.

Yenişehir Havaalanı’nda yeni seferler başlayacak
Yayınlama: 10.01.2023
A+
A-

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Yenişehir Havalanı’nda yeni seferlerin yakında başlayacağını açıkladı.

Bursa’nın ulaşılabilir şehir olmasının önemli olduğunu vurgulayan Esgin, Yenişehir Havaalanı’nın işlevsel hale gelmesinin de bu nedenle önemli olduğunu söyledi.

Önümüzdeki günlerde Bahreyn uçuşlarının başlayacağını hatırlatan Esgin, Umman Maskat uçuşları ile ilgili sürecin de devam edeceğini ve mayıs-haziran aylarında bu uçuşların başlayacağını söyledi.

BALKAN UÇUŞLARI ÖNCELİKLİ GÜNDEM MADDESİ

Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan’dan uçuşların yapılması ile ilgili sıcak bir gündemlerinin olacağını ifade eden Esgin, “Bu noktada biz de turizmcilerin bu sürecine destek olacağız. Bunun son derece önemli olduğunu düşünüyoruz, çünkü Bursa Arap destinasyonunun Türkiye’de en çok bildiği ve gelmek istediği şehirlerin başında geliyor. Bunun yanı sıra Balkan uçuşları ile ilgili bir sürecimiz var. Bulgaristan uçuşları son derece önemli, Filibe, Varna, Sofya ve bu şehirlerin yanı sıra Üsküp, Priştine ve Saraybosna uçuşları öncelikli gündem maddelerimizden birisi. Burada bu uçuşları da anlamlı hâle getirecek turizm hareketliliğimiz, Bursa’nın turizm potansiyelini bundan sonraki süreçte en iyi şekilde değerlendirme gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

İHA