WhatsApp’a 2 yeni özellik geliyor

WhatApp, uygulamanın mevcut sürümüne yüksek çözünürlükle fotoğraf ve ekran paylaşmaya yönelik iki yeni özellik ekleyeceğini açıkladı.

WhatsApp’a 2 yeni özellik geliyor
Yayınlama: 22.08.2023
A+
A-

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp’a yeni iki özelliğin geleceğini duyurdu. Zuckerberg, kullanıcıların fotoğraf paylaşma şeklini kolaylaştıracağını açıkladı. Ayrıca video uygulamalarıyla rekabet için, ekran paylaşma özelliği devreye sokulacak.

WhatsApp’ın HD fotoğraf paylaşımı, fotoğrafları en iyi kalitede gönderip almaya olanak tanıyacak ve piksellenmiş fotoğraflar tarihe karışacak.  Uygulamanın gönderilen her görüntü için varsayılan olarak “Standart” bir kalite ayarına sahip olduğu ve verimli veri kullanımına öncelik verildiği açıklandı.

Tam HD deneyimini için kullanıcılar, mesajlarına fotoğraf eklerken ekranın üst kısmındaki “HD” seçeneğini değiştirebilecek.

Uygulama, düşük bant genişliğine sahip alıcılar için standart kalitede görüntüler alma seçeneği sunarak veri alanı sorununu önleyeceğini duyurdu.

Uygulama aynı zamanda “Ekran Paylaşımı” adı verilen bir özelliği de sunacak.

Bu ekleme, belgeler üzerinde çalışırken, fotoğraflara göz atarken, bir gezi planlarken veya teknik destek sağlarken, aramalar sırasında ekranın canlı görüntüsünü paylaşmaya olanak tanıyacak.

Bu özelliğin WhatsApp’ı Zoom ve Google Meet gibi popüler video uygulamalarıyla uyumlu hale getirmesi, etkileşimleri daha dinamik ve ilgi çekici yapması bekleniyor.

Haber Merkezi