WhatsApp mesajlara düzenleme özelliği geliyor

WhatsApp kullanıcılarına mesajlarını düzenleme yetkisi verecek. 15 dakika içinde gönderilen mesajların düzenlenmesini sağlayan yeni özelliğin ilerleyen haftalarda sunulması bekleniyor.

WhatsApp mesajlara düzenleme özelliği geliyor
Yayınlama: 23.05.2023
A+
A-

WhatsApp bundan sonra kullanıcılara 15 dakika içinde mesajlarını düzenleme hakkı tanıyacağını açıkladı. Facebook ve Instagram’ı da bünyesinde bulunduran ABD merkezli Meta şirketinin sahibi olduğu WhatsApp düzenleme özelliğini ilerleyen haftalarda dünya genelindeli 2 milyar kullanıcısının hizmetine sunacak.

Şirketin blog sayfasında yayınlanan duyuruda “Basit bir yazım yanlışını düzeltmek veya bir mesaja ekstra bağlam eklemeye kadar, size sohbetleriniz üzerinde daha fazla kontrol vermekten heyecan duyuyoruz. Yapmanız gereken tek şey, gönderilen bir mesaja uzun süre basmak ve ardından on beş dakikaya kadar menüden ‘Düzenle’yi seçmek” dendi.

Yeni özelliğin devreye girmesinden sonra düzenlenen mesajların gönderildiği kişinin bundan haberi olacak zira mesajların altında “düzenlendi” ibaresi yer alacak. Ancak, mesajın zaman içinde nasıl değiştirildiği gösterilmeyecek.

Haber Merkezi