Veteriner hekimliği tercih ederken nelere dikkat edilmeli?

Bursa Veteriner Hekimler Odası (BVHO), üniversite tercihlerini yapacak gençlere karar verme aşamasındaki bilgi vermek amacıyla “Veteriner Hekimliği Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli” başlıklı bir podcast hazırladı.

Veteriner hekimliği tercih ederken nelere dikkat edilmeli?
Yayınlama: 22.07.2023
A+
A-

Bursa Veteriner Hekimler Odası (BVHO), üniversite adaylarına karar verme sürecinde destek olmak amacıyla bir podcast yayını hazırladı.

“Veteriner Hekimliği Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?” başlığı ile yayınlanan podcaste Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden yeni mezun olan Barış Öz, Fahri Akbaş ve halen aynı üniversitede öğrenci olan Şirin Filiz katıldı. Hem yeni mezun hem de öğrenci gözü ile deneyimlerini paylaşan katılımcılar sadece veteriner hekimlik için değil, genel olarak üniversite seçiminde bulunurken nelere dikkat edilmesi gerektiğine ilişkin deneyimlerini de paylaştılar.

Veteriner hekimler adaylara, iyi bir araştırma yapmalarını ve seçmeyi düşündükleri mesleği icra eden kişilerin deneyimlerinden faydalanmalarını tavsiye ettiler. Şirin Filiz, Barış Öz ve Fahri Akbaş, “Adaylar seçimlerini hangi kriterlere göre yapmalı?”, “Veteriner Fakültesi’nin olmazsa olmazları neler?”, “Bir üniversitenin yurt dışından denklik akreditasyonu olması öğrencilere ne kazandırır?”, “Kimler veteriner hekim olabilir?”, “Öğrenciyken hangi farkındalıkları edinmek nitelikli bir veteriner hekimliğin kapısını açar?”, “Veteriner Hekimlerin gelir durumları” sorularını içtenlikle yanıtladı.

BVHO’nın ilgili podcastine ulaşmak için tıklayınız.

Haber Merkezi