Valilik uyardı: Bursa’da çarşamba ve perşembe günleri yüksek sıcaklık yaşanacak

Bursa Valiliği bu haftada etkisini göstermesi beklenen sıcak hava konusunda vatandaşları uyardı.

Valilik uyardı: Bursa’da çarşamba ve perşembe günleri yüksek sıcaklık yaşanacak
Yayınlama: 24.07.2023
A+
A-

Tüm Türkiye sıcak havalar nedeniyle kavrulurken, Bursa Valiliği de bir kez daha sıcak hava konusunda yurttaşlara uyarıda bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada bu hafta çarşamba ve perşembe günleri mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde sıcaklık yaşanacağı kaydedildi.

Yaşanacak yüksek sıcaklıklar nedeniyle yurttaşlara güneş çarpmalarına, vücutta sıvı kaybına benzer olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Bursa Valiliği tarafından yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; bölgemizde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren etkisini artırarak çarşamba ve perşembe günleri mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde olması beklendiğinden yüksek sıcaklığın meydana getirebileceği (güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı) olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanların, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları, açık alanda bulunmamaları gerekmektedir.”

Haber Merkezi