Vali ve il jandarma komutanı Binali Yıldırım’ın oğlunun önünde dizildiler

Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Erzurum ziyareti sırasında vali ve komutanı karşısına dizmesi tepki topladı.

Vali ve il jandarma komutanı Binali Yıldırım’ın oğlunun önünde dizildiler
Yayınlama: 19.01.2023
A+
A-

Halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz bugünkü köşe yazısında Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Erzurum ziyareti sırasında çekilen bir fotoğrafı paylaştı.

Fotoğrafta Yıldırım bir mağazada bulunan koltukta son derece rahat bir şekilde otururken, karşısında ise Erzurum Valisi Okay Memiş ve asker üniformasıyla İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek yer aldığı görüldü.

Saymaz yazısında şu sözlere yer verdi:

“Erzurum’daki geleneksel ‘1001 Hatim’ duası 13 Ocak’ta tarihi Ulucami’de yapıldı. O gün imam, dua ve cuma namazı için toplanan cemaate ‘Son Başbakanımız Binali Yıldırım’ın oğlu hayır için bir yemek veriyor. Duadan sonra yemek yiyebilirsiniz’ diye seslendi. Yıldırım’ın Erzurum’a geldiği bu şekilde şehirde duyuldu.

Yıldırım, namazdan sonra ‘Mürsel’in mağazası’ diye bilinen giyim mağazasını ziyaret etti. Ziyaret sırasında çekilen fotoğrafta Yıldırım, koltuğa gömülmüş ve sol eliyle tesbih çekerken görünüyor.

Yıldırım’ın solunda Vali Okay Memiş, sağında ikinci sırada AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, karşısında asker üniformasıyla İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek yer alıyor.

Memiş ve Şimşek, hangi gerekçeyle Yıldırım’a eşlik ediyor?

Yıldırım’ın bu lakayt oturuşundan ve tesbih çekişinden rahatsız olmuyorlar mı? Bu fotoğraf karşısında ‘Neyse ki Yıldırım’ın tesbihini taşımamışlar’ demekten kendimi alamadım.”

Haber Merkezi