Uyuşturucu operasyonunda polise uzun namlulu silahla ateş açtılar: Bir polis hayatını kaybetti

İstanbul Kağıthane’de düzenlenen uyuşturucu operasyonu sırasında şüpheliler ile polis arasında silahlı çatışma çıktı. Şüphelilerin açtığı ateş sonucu 2 polis memuru ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan polis memurlarından Hakan Telli yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Çatışmada bir şüpheli ölü, bir şüpheli yaralandı.

Uyuşturucu operasyonunda polise uzun namlulu silahla ateş açtılar: Bir polis hayatını kaybetti
Yayınlama: 25.08.2023
A+
A-

İstanbul Kağıthane’de dün gece düzenlenen uyuşturucu operasyonu sırasında şüpheliler ile polis arasında silahlı çatışma çıktı. Şüphelilerin açtığı ateş sonucu 2 polis memuru ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan polis memurlarından Hakan Telli yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Hakan Telli ve A.Y.Ç isimli polis memuları sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldığı, Hakan Telli’nin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu bildirildi.

İKİ POLİS AĞIR YARALI

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

“Saat 01.55 sıralarında Kağıthane İlçesi Hamidiye Mahallesinde bulunan bir adrese “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçu kapsamında gelen ihbarı değerlendirmek üzere olay yerine intikal eden ekibimize, ikamete giriş esnasında içeride bulunan şahıslar tarafından uzun namlulu silah ve tabanca ile ateş açılmıştır. Binadan açılan ateş sonucu operasyonda görevli Hakan Telli  ve A.Y.Ç. isimli Polis Memurlarımız ağır şekilde yaralanmıştır. Adrese çağırılan takviye ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen müdahale neticesinde D.A isimli şahıs ölü, O.A isimli şahıs yaralı G.D., K.T. ve A.A isimli şahıslar ise sağ olarak ele geçirilmiştir. Hakan Telli ve A.Y.Ç isimli Polis Memurlarımız, sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılmış, Hakan Telli yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

A.Y.Ç. isimli Polis Memurumuzun tedavisi devam etmektedir. Konu ile ilgili başlatılan tahkikat devam etmektedir. Operasyonda Şehit olan polis memurumuz Hakan Telli’nin cenazesi bugün saat 11.00’de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’nde düzenlenecek uğurlama merasiminin ardından memleketi Tokat’a gönderilecektir. Emniyet teşkilatımıza 2007 yılında İzmir’de katılan aziz şehidimiz Hakan Telli evli ve iki çocuk babasıydı.”

ANKA